Reklama

Reklama

Odżywki - warto je stosować

Nasze włosy nie lubią nadmiaru słońca. Ich wrogiem jest też słona woda. Już po kilku dniach plażowania włosy stają się przesuszone i przestają się układać. Wówczas ratunkiem okazuje się odżywka, której nie może zabraknąć w wakacyjnym bagażu.

Wszystkie zabiegi przeprowadzane na włosach, takie jak np. farbowanie, trwała ondulacja, pasemka, czy balejaż osłabiają ich strukturę. Dlatego latem nie powinnaś wystawiać ich na słońce. Noś czapki, kapelusze, chustki, a po morskich kąpielach staraj się jak najszybciej spłukać włosy słodką wodą. Po powrocie z plaży do domu umyj głowę i nałóż odżywkę do włosów farbowanych. Rozprowadź ją po całej długości włosów, ale nie wcieraj jej w skórę głowy, bo możesz doprowadzić do podrażnień.

Aby ułatwić sobie dokładne pokrycie włosów odżywką , przerzuć je najpierw do przodu. Zacznij nakładanie od końcówek, a najwięcej połóż na zniszczone partie. Trzymaj odżywkę na włosach dokładnie tyle, ile jest napisane na opakowaniu, bo przedłużenie czasu aplikacji nic nie da. Nie kładź też na włosy zbyt dużej ilości kosmetyku. Nadmiar odżywki może obciążyć włosy i utrudni spłukanie.

Reklama

Jeśli twoje włosy są cienkie i delikatne, a jednocześnie bardzo zniszczone na końcach, powinnaś zaopatrzyć się w jedwab do włosów. Kilka kropel jedwabiu wtarte w końcówki sprawia, że włosy łatwo się rozczesują i pozwalają się układać.

Nie wolno jednak przedobrzyć. Kosmetyk jest dostępny w formie gęstego płynu i na końcówki krótkich włosów wystarczy tylko kropelka. Nie nakładamy jedwabiu na całą długość, a skupiamy się na poszczególnych pasmach i końcówkach.

Jedwab zapobiega elektryzowaniu się włosów, otacza je ochronną otoczką, wzmacniając ich strukturę. Nie jest tani, ale jedna buteleczka starcza na długo. jej koszt waha się od 10 do 50 zł.

Kinga Hałacińska

Rewia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje