Olej z rokitnika na twarz i włosy: Jak działa?
Olej z rokitnika to produkt, którego nie może zabraknąć w kosmetyczce osób chcących w naturalny sposób zadbać o skórę twarzy i całego ciała, a także o włosy. Z jego cennych właściwości korzystali już nasi przodkowie. Jak pokazuje doświadczenie, czasem tradycyjne metody pielęgnacyjne przynoszą duże lepsze rezultaty niż najświeższe kosmetyczne nowinki. Poznaj właściwości oleju z rokitnika, a prędko się z nim nie rozstaniesz.
Olej z rokitnika - co trzeba o nim wiedzieć?
Złoto Syberii, rosyjski ananas, cierń morski i cierń piaszczysty - wszystkie te nazwy odnoszą się do rokitnika, czyli rośliny, z której nasion i owoców pozyskiwany jest drogocenny olej. Bywa stosowany w celach spożywczych jako remedium na problemy z cholesterolem i nadciśnieniem, ale jego kosmetyczne właściwości zasługują na szczególną uwagę.
Wszechstronne działanie oleju z rokitnika wynika między innymi z flawonoidów, które posiadają właściwości przeciwutleniające. Związki fenolowe i garbniki charakteryzują się z kolei wpływem przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Nie można pominąć ogromnych pokładów witaminy C, która jest królową wśród składników preparatów mających na celu poprawę kondycji skóry.
Olej z rokitnika na skórę twarzy
Właściwości rokitnika docenią osoby, które zauważyły pierwsze oznaki starzenia się skóry. Doskonale wpływa na jej elastyczność i jędrność, pomaga wygładzać niedoskonałości. Właścicielki cery dojrzałej również powinny zainteresować się tym naturalnym produktem. Działa wzmacniająco, regenerująco, a także nawilżająco. Przyniesie ulgę cerze suchej i ze skłonnością do pękających naczynek. Jego dezynfekujące możliwości okazują się nieodzowne w walce z trądzikiem.
Jak stosować olej z rokitnika? Z racji tego, że posiada dość intensywny kolor i właściwości barwiące, najbezpieczniej jest wymieszać go ze swoim sprawdzonym kremem, serum lub innym olejkiem do twarzy.
Olej z rokitnika na powieki
Powieki i okolice oczu to bardzo delikatne miejsca, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Właśnie w tych okolicach najczęściej ujawniają się pierwsze oznaki starzenia. Ujędrniające działanie oleju rokitnikowego spowolni opadanie powiek oraz powstawanie "kurzych łapek", które pojawiać się mogą już po 25. roku życia. Jak wiadomo: lepiej zapobiegać niż leczyć! Olej z syberyjskiego skarbu pomoże wyrównać koloryt skóry, nadając jej promienny wygląd.
Polecamy: Przesuszona skóra: Jak się pozbyć?
Olej z rokitnika na ciało
Choć w codziennej pielęgnacji skupiamy się przede wszystkim na twarzy, skóra ciała również potrzebuje odżywienia. Nawilżające i ujędrniające właściwości oleju to nie wszystko. Bardzo dobrze wpływa na usuwanie przebarwień i blizn. Dotyczy to również rozstępów, śladów po oparzeniach czy odmrożeniach. Sprzyja powrotowi skóry do dobrej kondycji po ugryzieniach owadów, drobnych otarciach i ranach. Łagodzi bolesne efekty nadmiernego opalania.
Jak działa olej z rokitnika na włosy?
Jeśli zależy nam na pięknej fryzurze z miękkimi, odżywionymi włosami i niezrównanym połyskiem, olej z rokitnika okaże się trafionym wyborem. Ułatwia rozczesywanie splątanych włosów, nadaje sprężystość, więc z jego właściwości skorzystają przede wszystkim właścicielki matowych, suchych i szorstkich kosmyków.
Estetyka to jednak nie wszystko. Olej z rokitnika pomaga łagodzić stany zapalne skóry głowy, wzmacnia cebulki i zapobiega wypadaniu włosów. Okaże się świetnym uzupełnieniem kuracji przeciwłupieżowej.
Olejowanie włosów to jeden z najciekawszych i najbardziej popularnych trendów ostatnich lat. By przyniosło jak najlepsze efekty, olej nakładać należy na podkład zrobiony z wody wymieszanej z miodem lub aloesu.