Reklama

Reklama

Olejek arganowy - eliksir młodości

W pełni zasługuje na to miano. Chroni przed zmarszczkami, łagodzi podrażnienia skóry i doskonale ją nawilża.

Skąd się bierze?

Powstaje z owoców arganii żelaznej - ciernistego, długowiecznego drzewa rosnącego jedynie na terenie Maroka. Na 1 litr oleju zużywa się 30 kg owoców (to plon z 6-7 drzew, zbiera się je ręcznie). Dlatego olej arganowy ze świeżych owoców jest jednym z najdroższych na świecie.

Jak działa?


  • Opóźnia procesy starzenia się. Zawiera bowiem całe bogactwo składników aktywnych. Prawie 80 proc. oleju to nienasycone kwasy tłuszczowe, głównie omega-6 i omega- 9. Ponadto znajduje się w nim mnóstwo wit. E. Składniki te wspomagają regenerację bariery lipidowej naskórka i uzupełniają niedobory ceramidów stanowiących cement komórkowy. Skutecznie hamują więc powstawanie zmarszczek.
  • Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i łagodzącym sprzyja zmniejszaniu się zmian towarzyszących cerze tłustej i trądzikowej

Dla kogo?


  • Dla osób o cerze dojrzałej, suchej lub odwodnionej. Kosmetyki z olejkiem arganowym doskonale bowiem nawilżają skórę, uelastyczniają ją i wygładzają.
  • Dla pań o suchych, zniszczonych pasmach. Kuracje z olejkiem pomogą odzyskać włosom blask i właściwe nawilżenie. Wzmacniają również te słabe i delikatne.
Sprawdź, gdzie kupić kosmetyki z olejem arganowym w serwisie Promocyjni.pl

Reklama

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy