Reklama

Reklama

Parówki na twarz: Jak zrobić kąpiel parową twarzy?

Kąpiel parowa stanowi skuteczny zabieg oczyszczający, który bez problemu można wykonać samodzielnie w domu. Jak ją zrobić?

Jak zrobić kąpiel parową?

Kąpiel parową można w bez problemu wykonać w domowym zaciszu. Pierwszym krokiem jest wykonanie dokładnego demakijażu, a następnie peelingu w celu pozbycia się martwego naskórka. 

Do przygotowania parówki na twarz będzie potrzebny ręcznik i miska wypełniona wrzątkiem. Najlepiej postawić ją na stole i siedząc na krześle, pochylić się nad naczyniem, nakrywając głowę ręcznikiem. 

Ważne, by zachować mniej więcej trzydziestocentymetrową odległość, by uniknąć poparzenia skóry. W zależności od rodzaju cery parówka na twarz powinna trwać maksymalnie 5-10 minut. Po zakończonej kąpieli parowej twarz należy osuszyć ręcznikiem i zaaplikować krem. 

Reklama

Jak działa kąpiel parowa twarzy?

Za pomocą kąpieli parowej można oczyścić skórę twarzy. Dzięki niej dochodzi do odblokowania gruczołów łojowych oraz usunięcia zanieczyszczeń. Ponadto parówki na twarz mogą poprawić mikrokrążenie i sprawić, że skóra nabierze zdrowego kolorytu. 

Parówki na twarz można wzbogacić ziołami. Na przykład posiadaczki cery suchej i wrażliwej mogą skusić się na rumianek. Ponadto kwiat lipy wykazuje właściwości silnie oczyszczające, a lawenda sprawdzi się w przypadku cery normalnej.

Czytaj więcej:

Jak zrobić oczyszczającą parówkę na twarz z trawy cytrynowej?

Jak wykorzystać oliwę z oliwek w pielęgnacji skóry?

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kąpiel parowa na twarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje