Reklama

Reklama

Piękne paznokcie, choć nieumalowane

Zadbane, mocne i zdrowe paznokcie są marzeniem każdej kobiety. Skorzystaj ze wskazówek, dzięki którym, paznokcie będą wyglądały olśniewająco!

Regularnie stosuj odżywkęJednocześnie pielęgnuje i upiększa. Nadaje paznokciom połysk, a dzięki składnikom (wapń, wit. A, E, F) przeciwdziała rozdwajaniu się płytki. Stosuj jedną warstwą odżywki i co dzień nakładaj kolejną.

Po 3-4 dniach usuń ją zmywaczem (bez acetonu) i zacznij od nowa.

Wzmocnij je kąpielamiCodziennie wieczorem (choć przez miesiąc) zaaplikuj paznokciom 10-minutową kąpiel w trzech łyżkach podgrzanego oleju rycynowego i soku z połówki cytryny. To je wzmocni i dodatkowo usunie z nich zażółcenia. Po osuszeniu dłoni na płytki nanieś odżywkę.

Wybierz dobry pilnik

Żadne paznokcie nie będą się ładnie prezentować, jeśli pozwolisz im rosnąć w sposób niekontrolowany. Do piłowania wybierz tekturowy lub szklany pilnik.

Reklama

Nigdy metalowy - może uszkodzić płytki. Przesuwaj go w jednym kierunku, by nie poszarpać brzegów paznokcia. Potem wygładź ich powierzchnię tzw. polerką.

Usuń brzydkie skórkiNanieś na nie specjalny żel do zmiękczania. Po kilku minutach odepchnij je drewnianą szpatułką. Nie usuwaj skórek cążkami – wycinane, zarastają jeszcze bardziej. Ponadto możesz się skaleczyć.

Rady dla Ciebie:

1. Prace domowe wykonuj w gumowych rękawiczkach. Środki czystości osłabiają i wysuszają płytki.

2. Po każdym myciu dłoni wcieraj w nie krem. Takie częste nawilżanie i odżywianie przynosi najlepsze rezultaty. Podczas aplikacji okrężnymi ruchami wcieraj preparat w każdy paznokieć i skórki wokół nich.

3. Im dłuższe paznokcie, tym są bardziej osłabione i narażone na mechaniczne uszkodzenia. Dlatego powinnaś regularnie je skracać.

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: piękne paznokcie | paznokcie | rady | zadbane paznokcie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy