Reklama

Reklama

Piękno zgrabnego ciała

Za oknem wciąż śnieg i mróz, chodzimy opatuleni po czubek głowy. Warto jednak już teraz pomyśleć o zgrabnej sylwetce na wiosnę.

Wpółczesna medycyna estetyczna stwarza nam wiele możliwości, by w sposób jak najmniej inwazyjny uzyskać piękną, zgrabną i szczupłą figurę. Poniżej przegląd zabiegów, które klinika La Perla oferuje swoim klientom, troszczącym się o piękno i harmonijny wygląd własnego ciała.

Zacznij od podstaw

Warto przemyśleć wykorzystanie metod nieinwazyjnych, oferowanych przez współczesną kosmetologię, zanim zdecydujemy się na zabieg chirurgiczny. Zwłaszcza że możliwości jest wiele, a ich efekty są spektakularne i godne podziwu. Bella Contour to metoda oparta na technologii rezonansu ultradźwiękowego. Sonda urządzenia, umieszczona na ciele pacjenta, precyzyjnie identyfikuje tkankę do zabiegu, określając parametry tkanki tłuszczowej i cellulitu. Na tej podstawie system określa częstotliwość i moc fali ultradźwiękowej, wprowadzającej tkanki w rezonans. Metoda jest nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna, a efekt - zmniejszenie obwodu, wygładzenie skóry, redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu - jest widoczny już po 2-3 zabiegach.

Reklama

Ultracontour jest przez specjalistów z kliniki La Perla polecany jako znakomita alternatywa dla liposukcji. Usuwa tkankę tłuszczową, jednocześnie jednak nie narusza otaczających narządów, naczyń krwionośnych i nerwów. Zabieg, przeznaczony przede wszystkim dla osób walczących z miejscową otyłością (brzuch, uda, biodra, ramiona, pośladki itd.) polega na niszczeniu komórek tłuszczowych za pomocą zogniskowanych ultradźwięków i tym samym zmniejszeniu obwodu wybranych partii ciała.

Dodatkowo Ultracontour pobudza działanie układu limfatycznego i stymuluje fibroblasty, dzięki czemu mamy wrażenie "lżejszych nóg", a ogólna kondycja skóry to metoda polegająca na naświetlaniu - promieniami czerwonymi, które mają działanie odchudzające oraz stymulujące i tonizujące mięśnie, i promieniami niebieskimi, które natleniają, tonizują i ujędrniają tkankę, skutecznie zwalczając cellulit. Napromieniowanie podczerwienią mobilizuje tłuszcz, rozszerza naczynia i zwiększa miejscowe ujędrnienie.

Zaleca się stosowanie tego zabiegu w połączeniu z odpowiednimi preparatami, jak trójfazowy preparat Thalion, zwiększający efekt przeprowadzanej kuracji. Aparat z funkcją Transion jest rodzajem elektronicznego fitness - 25 minut zabiegu to ekwiwalent kilku wyczerpujących godzin spędzonych na siłowni. Fale kierunkowe stymulują włókna mięśniowe, które wykonują ruchy izotoniczne, zaś mięśnie pobierają energię z sąsiednich tkanek, dzięki czemu dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej. W tym wypadku nie tylko zostaje zmniejszony obwód ciała i następuje spadek wagi - notuje się także przyrost masy mięśniowej na pośladkach, ramionach czy klatce piersiowej. Zamiast nieapetycznego tłuszczyku - zdrowa, sprężysta sylwetka.

Technika LPG Endermologie to spełnione marzenie kobiet, które bezskutecznie walczą z nadmiarem krągłości i cellulitem, dotykającym coraz większą liczbę przedstawicielek płci pięknej - niezależnie od ich wagi. Metoda polega na oddziaływaniu na tkankę łączną - skórną i podskórną, za pośrednictwem dwóch elektronicznie sterowanych mechanicznych rolek, umieszczonych w hermetycznej komorze i działających w połączeniu z podciśnieniem. Endermologie jest uznawana za numer jeden na całym świecie z uwagi na swoją wysoką skuteczność i dodatkowe zalety - działa wyłącznie tam, gdzie jest to pożądane, zapewniając dodatkowo wrażenie ukojenia, relaksu i komfortu.

Dobrodziejstwa medycyny estetycznej

Lipoliza medyczna polega na podskórnych iniekcjach preparatu o nazwie Lipostabil, składającego się głównie z soi. Lipostabil doprowadza do rozkładu tłuszczów złożonych na prostsze, dzięki czemu obwód ciała w miejscu podania wyraźnie się zmniejsza. Lipoliza ma zastosowanie przede wszystkim w lokalnej redukcji tkanki tłuszczowej i działa tam, gdzie zawiodły ćwiczenia ruchowe i dieta. Ma zastosowanie zarówno dla twarzy (podwójny podbródek, policzki), jak i dla ciała. Co najważniejsze, lipoliza medyczna jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, ponieważ wykonuje ją wyłącznie odpowiednio wykwalifikowany lekarz.

Decyzja o zabiegu Lipolaser jest z jednym z najszybciej rozwijających się i najbezpieczniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej - po usunięciu za jego pośrednictwem tkanki tłuszczowej z określonego obszaru można mieć pewność, że ta nigdy się już tam nie pojawi. Na wyposażeniu kliniki La Perla znajduje się najmocniejszy w Polsce, 15W lipolaser. Precyzyjnie i dokładnie skalibrowany laser służy rozbijaniu komórek tłuszczowych, a powstająca oleista substancja jest usuwana przez drobne nacięcie w skórze. Inwazyjność zabiegu jest minimalna, nie pojawia się obrzęk, zasinienie i krwawienie, możliwe przy liposukcji. Szybki czas rekonwalescencji, minimalizacja urazów i szybko widoczne efekty - wszystko to sprawia, że lipolaser jest znakomitą techniką usuwania tłuszczu z trudno dostępnych z medycznego punktu widzenia obszarów ciała.

Należy jednak pamiętać, że dobrze i fachowo przeprowadzona liposukcja wcale nie należy do zabiegów niebezpiecznych - właściwie dokładnie odwrotnie, ponieważ ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych jest bardzo małe. Operacja polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnej kaniuli, podłączonej do aparatu odsysającego. Liposukcja ma za zadanie przede wszystkim modelować kształt ciała, nie jest jednak - jak wiele osób zdaje się sądzić - sposobem leczenia otyłości i metodą zmniejszenia ciężaru ciała.

Podstawą w dokonaniu odpowiedniego wyboru metody, która będzie najbardziej odpowiednia dla naszych potrzeb i zapewni nam takie właśnie efekty, jakich się spodziewamy i o jakich marzymy, jest dokładna konsultacja i rozmowa z wykwalifikowanym specjalistą. To pierwszy krok na drodze do wymarzonej, zgrabnej i jędrnej sylwetki.

Izabela Sondej

Essence
Dowiedz się więcej na temat: piękno

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje