Reklama

Reklama

Pielęgnacja męskiej twarzy

Czy Twój mężczyzna wciąż jeszcze korzysta ukradkiem z twoich kosmetyków? Najwyższy czas to zmienić, gdyż potrzeby męskiej skóry są zupełnie inne niż kobiecej. Pora wybrać krem wyłącznie dla panów.

Mężczyźni przywiązują coraz większą wagę do pielęgnacji twarzy. Nie są zdani już tylko na kobiety. Sami coraz częściej odwiedzają sklepy z kosmetykami i sami wybierają coś dla siebie. Zaczynają zwracać uwagę na specyfikę swojej skóry i jej potrzeby, na właściwości pielęgnacyjne kosmetyków. Większość z nich szuka przede wszystkim preparatów ułatwiających golenie i łagodzących jego skutki. Przy kremach pielęgnacyjnych, maseczkach i żelach do mycia twarzy czują się jeszcze trochę zagubieni.

Reklama

Potrzeby męskiej skóry

Skóra mężczyzny różni się od skóry kobiety. Jej podściółka tłuszczowa jest grubsza, naskórek w szybszym tempie podlega procesowi złuszczania, jest także bardziej intensywnie natłuszczana wydzielanym sebum ze względu na hormonalne uwarunkowania, jak i potrzebę autoochrony skóry przed powtarzającym się zabiegiem golenia, który mechanicznie podrażnia skórę.

Skóra mężczyzn jest pod stałym działaniem męskich hormonów płciowych - androgenów. Wynika z tego większa aktywność gruczołów łojowych - większość mężczyzn ma skórę tłustą lub mieszaną. Z aktywnością tą wiąże się duża skłonność do trądzika pospolitego, który u młodych mężczyzn jest bardziej nasilony niż u kobiet w tym samym wieku. Androgeny mają korzystny wpływ na skórę właściwą i aktywność fibroblastów - męska skóra starzeje się inaczej, nie ma nagłego skoku jak ten obserwowany u kobiet po menopauzie. Do ok. 30. a nawet 40. roku życia mężczyźni raczej nie mają powodów, aby narzekać na kondycję skóry i martwić się zmarszczkami. Zawdzięczają to nie tylko wpływowi hormonów, ale i codziennemu goleniu. Niektórzy specjaliści uważają bowiem, że golenie ma dobroczynny wpływ na kondycję skóry twarzy mężczyzn ze względu na codzienny masaż, który się z tym wiąże. Gdy jednak zmarszczki pojawią się już na męskiej twarzy, są bardziej widoczne niż u kobiet - związane jest to najprawdopodobniej z niedostateczną pielęgnacją i ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Ponieważ mężczyźni nie stosują kosmetyków kolorowych ich skóra jest mniej narażona na wystąpienie podrażnień alergicznych. Częściej jednak pracują na zewnątrz i bardziej narażeni są na działanie czynników atmosferycznych, które doprowadzają u nich do znacznego pogrubienia warstwy rogowej. Z tego powodu wymagają odpowiedniej pielęgnacji nawilżającej i ochrony przed promieniowaniem UV.

Kobiece - nie dla mężczyzn

Kosmetyki przeznaczone dla kobiet nie powinny być stosowane przez mężczyzn. I to nie tylko ze względu na zapachy, które mogą wydać się "mało męskie", ale także z powodu kompozycji składników danego produktu. W kosmetykach dla panów inne są proporcje pomiędzy składnikami natłuszczającymi a nawilżającymi. Inne są także dodatkowe substancje w nich zawarte. W kosmetykach męskich występują składniki, które mają za zadanie łagodzić podrażnienia spowodowane goleniem (np. pantenol, rumianek, witamina F). Witamina E i prowitamina B5 wspomagają naturalny system ochronny skóry i pomagają w jej regeneracji po goleniu. Częstym składnikiem w produktach dla mężczyzn jest mentol. Obecnie odchodzi się od produktów zawierających w swoim składzie duże stężenia alkoholu, na korzyść takich, które zawierają składniki pielęgnacyjne i łagodzące.

Pielęgnacja męskiej twarzy

Pielęgnacja męskiej twarzy nie ogranicza się już tylko do golenia i używania preparatów po goleniu. Aby zapewnić kompleksową pielęgnację twarzy, mężczyzna powinien sięgać także po kosmetyki do mycia twarzy oraz po kremy na te partie skóry twarzy, które nie są objęte goleniem.

POLECAMY:

Aktywny żel do mycia twarzy i Krem nawilżający NIVEA for Men

Lekki krem nawilżająco-odżywczy i Przeciwzmarszczkowy krem regenerujący, Dermika

Krem nawilżający o działaniu łagodzącym, Kolastyna

Krem nawilżający i Krem półtłusty ochronno-łagodzący, AA Men Oceanic

Krem półtłusty i Krem nawilżający, Dax Men, Dax Cosmetics

Dowiedz się więcej na temat: pielegnacja | skóra | kosmetyki | krem nawilżający | pielęgnacja | krem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje