Reklama

Reklama

Popraw urodę w przerwie na lunch

Planując urlop obiecujemy sobie zadbać wcześniej o ciało i olśniewać wyglądem na plaży. Estetyczne zabiegi "lunchowe", które trwają do 40 minut, a ich efekty są natychmiastowe można przeprowadzić tuż przed wyjazdem, by bez wstydu odkryć ciało i stopy.

"Są zabiegi, które możemy wykonać nawet w ostatniej chwili, to tak zwane zabiegi lunchowe. Nie wymagają długiej rekonwalescencji, a ich efekt widoczny jest zaraz po wykonaniu" - mówi dr Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.

Określenie "lunchowe" nawiązuje do krótkiego czasu trwania takich zabiegów - po zaledwie 40 minutach kobiety mogą cieszyć się natychmiastowym efektem drobnej ingerencji lekarza medycyny estetycznej.
Jednym z takich zabiegów, który szybko i bezboleśnie pomoże przygotować się do wyjazdu na wakacje jest mezoterapia - zabezpieczenie skóry przed słońcem i intensywna regeneracja jeszcze przed, a nie tylko po opalaniu. Dzięki temu bez ryzyka i podrażnień skóra na urlopie będzie bardziej promienna i elastyczna.

Reklama

"Żeby właściwie przygotować skórę na kontakt ze słońcem, wiatrem i słoną wodą powinnyśmy poddać się serii mezoterapii także przed urlopem. Nawet jednorazowe ostrzyknięcie skóry wzmacniającym koktajlem "zaimpregnuje" naszą skórę i sprawi, że będzie wzmocniona i bardziej odporna na działanie słońca" - mówi dr Bliżanowska.

Podczas wakacji eksponowane są także nogi i stopy, które w ciągu roku, zwłaszcza podczas długiej zimy są najbardziej zaniedbywane. Zrogowaciały naskórek i popękane pięty można szybko i łatwo doprowadzić do porządku u kosmetyczki, ale kobiety bardzo często rezygnują z sandałów i japonek ze względu na swoje wystające kostki.

"Problem kościstych i żylastych stóp zwykle dotyczy kobiet po 50-tce, właśnie wtedy zaczyna zanikać tkanka tłuszczowa, choć zdarza się jednak także osobom wysokim i bardzo szczupłym" - mówi specjalista. "Wystarczy kwadrans, a podanie kwasu na zewnętrzną część stóp uwolni nas od krępującego kompleksu" - dodaje.

Zabieg polega na podaniu preparatu w kilku - kilkunastu miejscach, po ówczesnym znieczuleniu skóry. Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja a ewentualny obrzęk i zaczerwienienie znika po 2-3 dniach. Efekt jest widoczny od razu, przez najbliższe 6 do 12 miesięcy. Stopy odzyskują młodzieńczą objętość i można je bez skrępowania prezentować na wysokich obcasach, na przykład w eksponujących podbicie szpilkach.

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest już zresztą w niektórych profesjonalnych kosmetykach do pielęgnacji stóp. Pomaga on zmiękczyć oraz usunąć twardy naskórek, odsłaniając zdrową, miękką skórę, którą można eksponować w klapeczkach przez resztę wakacji.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: uroda | poprawianie urody | skóra | Słońce | ostrzykiwanie | botoks | kwas hialurownowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy