Reklama

Reklama

Poznaj krytyczny moment dla kobiecej urody

​Trzydzieści trzy dni po ukończeniu 35 lat to krytyczny chwila dla kobiecej urody i idealny moment, aby poważnie pomyśleć o kuracjach odmładzających. Jak wyliczyli japońscy naukowcy, od tej chwili upływający czas widocznie odbija się na kobiecej twarzy.

Japońscy naukowcy z uniwersytetu Fukui ze szwajcarską precyzją wyliczyli, kiedy dokładnie upływający czas zaczyna odbierać kobiecie urodę. Z wyliczeń specjalistów z japońskiego uniwersytetu wynika, że trzydzieści trzy dni po ukończeniu 35. roku życia następuje drastyczny spadek elastyczności skóry, widoczne są również pierwsze zmarszczki.Wyniki badań były nie lada zaskoczeniem dla naukowców. Badacze sądzili, że zawartość kolagenu i elastyny w skórze spada systematycznie wraz z wiekiem.

Krytyczny moment

Nie sądzili, że istnieje dla tego procesu jakiś krytyczny moment.
- Wraz z wiekiem, poszczególne warstwy skóry, przechodzą różne zmiany. Początkowo są one niewidoczne, aż do chwili, gdy następuje pewien krytyczny moment. Wówczas te zmiany zaczynają o sobie dawać znać - tłumaczy naukowiec Misa Ito.

Reklama

Okazuje się jednak, że wyniki tych badań nie robią na paniach wielkiego wrażenia. Według raportu magazynu "Forbes" kobiety są najbardziej atrakcyjne w wieku 36 lat. 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: uroda | gwiazdy | zmarszczki | Marcia Cross

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy