Prysznic na dzień dobry i dobranoc

Nie masz czasu na długie moczenie się w wodzie z pianą i aromatycznymi olejkami. Zamiast kąpieli wybierasz więc szybki prysznic. Ten błyskawicznie stawia cię na nogi.

Nie zapominaj o regularnym myciu baterii prysznicowej
Nie zapominaj o regularnym myciu baterii prysznicowej123RF/PICSEL

Owszem, brakuje ci odprężających kąpieli przy relaksacyjnej muzyce czy zapachowych świeczkach. Ale na taki relaks na co dzień nie masz czasu, a jeśli wracasz późno z pracy - także siły.

Kąpiel w wannie ma zresztą też minusy. Długie przesiadywanie w ciepłej wodzie przesusza skórę, pozbawia ją naturalnej warstwy ochronnej i osłabia serce. Jeśli jesteś w ciąży, masz nadwagę, cellulit lub skłonność do pękających naczynek z gorących kąpieli powinnaś w ogóle zrezygnować.

Co innego prysznic. Na wymycie się od stóp do głowy potrzebujesz zaledwie kilku minut. To najszybszy sposób na odświeżenie i odprężenie. Nawet gdy całkiem opadasz z sił, jesteś w stanie jeszcze zdobyć się na to, aby wejść pod strumieniem wody. Prysznic ma i tę zaletę, że w jego trakcie możesz wykonać kilka różnych zabiegów - wymyć włosy, wydepilować nogi, zrobić peeling, który złuszczy zrogowaciały naskórek i poprawi krążenie krwi.

Poranny prysznic - najpierw ciepłą a potem letnią wodą - pozwoli ci się całkiem obudzić, wieczorny - usunie znużenie po całym dniu. Dzięki zimnemu natryskowi, do którego lepiej przyzwyczajać się stopniowo, zahartujesz organizm i pobudzisz ukrwienie skóry. Cieplejszy natrysk wskazany jest po wysiłku fizycznym - joggingu albo gimnastyce. Rozgrzeje on zmęczone ciało i przyniesie ulgę. Prysznic jest też doskonałą okazją do wykonania masażu. Ten naprzemienny - raz ciepłą, raz zimną wodą - ujędrni naskórek i pomoże zwalczyć cellulit. Prysznic połączony z masażem napiętych mięśni, za pomocą okrężnych ruchów, zapobiegnie zakwasom po ćwiczeniach fizycznych.

Jeśli potrzebujesz zastrzyku energii, pod prysznicem używaj żeli o orzeźwiających zapachach cytrusów, mięty lub eukaliptusa. Relaksująco podziałają żele o zapachu lawendy i rumianku. Żele z dodatkiem morskich składników i mikroelementów pobudzą mikrocyrkulację, pomogą zwalczyć cellulit i poprawią koloryt skóry. Peeling złuszczy zrogowaciały naskórek i poprawi krążenie krwi.

Wypróbuj nowości pod prysznic:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas