Przewodnik po zabiegach laserowych
Chłodniejsze dni to idealny moment na światłoterapię. Poznaj jej możliwości i wybierz laser najlepszy dla twojej urody.
Gdy ze skóry zniknie opalenizna, możesz bez ryzyka umówić się na laser. Jaki wybrać? Jeśli planujesz odmłodzenie cery, umów się z wizytą do gabinetu medycyny estetycznej. Stosowane tu lasery lekarskie mają większą moc i zakres emitowanej fali niż kosmetyczne.
Kieruje nimi wyłącznie lekarz, bo sięgają w głąb naskórka (nawet do tzw. skóry właściwej). Za to do usunięcia zbędnego owłosienia wystarczy słabszy laser, stosowany przez kosmetologa.
Na czym to polega? Do odmłodzenia skóry na twarzy, ujędrnienia, zmniejszenia porów i wygładzenia drobnych zmarszczek idealny jest tzw. zabieg weekendowy, wykonany laserem medycznym Fraksel Dualis.
Może on działać dwutorowo: na powierzchni naskórka oraz w głębszych warstwach skóry, stymulując produkcję kolagenu. Dlatego jednocześnie odświeża wygląd skóry i pobudza głębokie procesy odnowy. Parametry do zabiegu dobiera indywidualnie lekarz. Zabieg może trwać od 10 do 45 minut zależnie od wielkości obszaru poddanego laseroterapii.
Dla kogo? Idealny dla kobiet, które pragną delikatnie, lecz trwale odmłodzić twarz.
Przez dwa dni po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzmiała. Potem odzyskuje ładny koloryt i jędrność. Ostateczny efekt liftingu widać po 2-3 miesiącach. Utrzyma się minimum rok.
Co warto wiedzieć przed zabiegiem?
Wskazań do zabiegu laserowego jest dużo. Nawet trądzik różowaty można z powodzeniem leczyć specjalnym laserem naczyniowym. Doskonałe efekty przyniesie też laserowe odmładzanie. Zaletą tej metody jest krótki czas rekonwalescencji: wystarczy weekend, by ustąpiły zaczerwienienia.
Ważne jednak, by mieć realistyczne oczekiwania: laser zmniejszy pory, poprawi gęstość skóry i wygładzi drobne zmarszczki, ale nie zlikwiduje głębokich fałd nosowo-wargowych. Planując zabieg, trzeba wziąć pod uwagę przeciwwskazania.
Skóra nie może być opalona, bo wtedy grozi nam oparzenie. W miejscu działania lasera nie może być infekcji, np. opryszczki. Lepiej wstrzymać się z la- serem przy skłonności do bliznowców lub podczas kuracji retinoidami.
Trwała depilacja
Na czym to polega? To najskuteczniejszy sposób na pozbycie się zbędnych włosków. Lekarz naprowadza na ogoloną skórę światło lasera. Zamienia się ono w energię cieplną i błyskawicznie niszczy włoski, będące w fazie wzrostu. Aby zniszczyć pozostałe włosy, (które były w tzw. fazie uśpienia), zabieg trzeba powtórzyć.
Dla kogo? Dla każdego, kto chce trwale usunąć zbędne owłosienie. Po jednym seansie, pozbędziesz się ok. 30 proc. włosków.
Domowa kuracja rozświetlająca
Jeśli chcesz złuszczyć martwy naskórek, zwęzić pory skóry, nałóż na twarz miazgę ze świeżego pomidora. Zawarty w niej antyutleniacz (likopen) i mikroelementy już po kwadransie odświeżą cerę na cały dzień.
Zimny laser wyszczupla
Zimny laser, np. Zerona lub I-Lipo to alternatywa dla liposukcji. Precyzyjna technologia umożliwia wymodelowanie sylwetki w miejscach trudnych do wyszczuplenia (uda, biodra i ramiona). Światło lasera o fachowo dobranej długości przenika przez skórę wprost do komórek tłuszczowych, nie naruszając tkanki wokół.
Zimny laser powoduje rozpad zbędnych tłuszczów oraz stopniowe ich usunięcie przez układ limfatyczny. Zabieg nie uszkadza samych komórek. Jest bezbolesny. Nie zostawia też zasinień. Konieczna jest seria zabiegów (minimum pięć).
Dla kogo? Dla osób, które chcą miejscowo wyszczuplić ciało, np. uda. Jędrniejsza skóra już po jednym zabiegu. Po serii biodra będą szczuplejsze o 1-2 rozmiary.