Reklama

Reklama

Relaksujące kąpiele stóp – dlaczego warto je stosować?

Kąpiel stóp to jeden z najbardziej relaksujących zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki niemu rozgrzejemy całe ciało, pozbędziemy się zmęczenia, zadbamy o lepszą kondycję stóp oraz poprawimy swoje samopoczucie. Dlaczego jeszcze warto stosować kąpiele stóp oraz za pomocą jakich kosmetyków przygotować zabieg, który pozwoli nam na odprężenie po ciężkim dniu i przyniesie ukojenie dla zmęczonych stóp?

Kąpiel stóp to doskonały zabieg pielęgnacyjny dla naszych stóp. Odpowiednio przygotowana pomoże nam przy takich dolegliwościach jak opuchlizna, obrzęki, nadmierne pocenie się, otarcia czy odmrożenia. Kąpiele działają także dezynfekująco oraz przede wszystkim relaksująco, dzięki czemu likwidują zmęczenie, które często towarzyszy stopom po ciężkim dniu w pracy. Dodatkowo świetnie przygotują je do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ zmiękczają zrogowaciały naskórek.

Jaką kąpiel wybrać?

W zależności od efektów, które chcemy uzyskać po kąpieli stóp, wybierzmy odpowiednie dodatki do jej przygotowania. Mogą to być naturalne składniki, takie jak zioła, które należy wcześniej zaparzyć. Chcąc pozbyć się opuchlizny warto zastosować rumianek lub jałowiec, na otarcia pomoże babka lub brzoza, z kolei działanie dezynfekujące ma na przykład lawenda. Aby przyrządzić taką kąpiel wymagana jest jednak chociaż podstawowa wiedza na temat ziół. Dlatego dla wygody oraz lepszych efektów warto wykorzystać preparaty oferowane przez producentów kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji stóp. Sól ziołowa z lawendą Gehwol działa zmiękczająco na zrogowacenia, modzele i odciski oraz pobudza ukrwienie naskórka. Kąpiel w letniej wodzie z jej dodatkiem zmniejszy także tendencję do obrzęków i przywróci uczucie świeżości. Przygotowanie zabiegu zajmie tylko chwilę, a efekty jego stosowania poczujemy już po pierwszym razie.

Reklama


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy