Reklama

Reklama

Samba czyli taniec kochanków

Jeśli masz dość szarzyzny za oknem i rozpiera cię energia, to najwyższy czas, aby wyjść z domu i zatańczyć! Jeśli kochasz południowe gorące klimaty, to rozpocznij od nauki samby.

Samba to latynoamerykański taniec towarzyski, wywodzący się z się z tak zwanego tańca "w kółko" afrykańskich ludów Bantu. Pierwotna wersja samby była zbyt erotyczna, dopiero po różnych modyfikacjach można było ją tańczyć publicznie.

Niejednokrotnie samba nazwana jest tańcem kochanków, gdyż ma charakter bardzo intymny. Dowodem na to jest falujący i sprężysty ruch tancerzy podczas wykonywania samby. Ciała partnerów są blisko siebie, biodra wypychane są rytmicznie do przodu i do tyłu.

Obecnie samba jest kojarzona z karnawałem w Rio de Janeiro. I słusznie - bowiem stamtąd się wywodzi. Przygotowania do wykonania samby podczas karnawału trwają cały rok. Tancerki i tancerze nie tylko kuszą tańcem, ale także kolorowymi i seksownymi strojami.

Reklama

Indywidualna nauka samby w szkołach tańca nie wymaga takiego scenicznego stroju, wystarczy, że na zajęcia ubierzemy się w sportowy luźny strój i zaopatrzymy się w miękkie obuwie sportowe.

Wszystkich zainteresowanych seksowną sambą odsyłamy do Studia tańca w Klubie Wellness znajdującym się w krakowskim Parku Wodnym.

Zobacz instruktażowy filmik z nauką gorącej samby:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: taniec | samba

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy