Reklama

Reklama

Sen - najlepszym kosmetykiem kobiet

Sen to największy sprzymierzeniec kobiet. Jak dowodzą naukowcy, jego brak ujmuje kobietom urody i dodaje im lat.

"Brak snu może przyśpieszyć oznaki starzenia się skóry" - orzekli naukowcy z University Hospitals Case Medical Center w Cleveland. Naukowcy zbadali dwie grupy kobiet po 30. roku życia. W jednej z grup znalazły się panie, które nie miały problemów ze snem, w drugiej kobiety, które źle sypiały. Stan skóry każdej z kobiet był oceniany cztery razy w ciągu tygodnia. Wyniki były jednoznaczne.

Kobiety, które źle sypiały borykały się z problemem odwodnionej skóry dwukrotnie częściej niż te, które się wysypiały. Co więcej, na skórze kobiet sypiających mniej bardziej widoczne były drobne zmarszczki."Nasze badania pokazały jednoznacznie, że brak snu jest ściśle związany z obniżeniem stanu zdrowia i kondycji skóry. Co więcej, brak snu znacznie przyspiesza proces starzenia skóry.

Pozbawiona snu skóra wykazuje oznaki przedwczesnego starzenia się, spada również jej zdolność do regeneracji po nadmiernej ekspozycji na słońcu" - wyjaśnia dr Baron, dyrektor centrum badań skóry Case Medical UH Center, które wykonało badania na zlecenie marki Estee Lauder.

Naukowcy wskazali również, że podczas snu skóra nie tylko się regeneruje, ale i oczyszcza. Jak podkreślają specjaliści w nocy proces ten jest najbardziej intensywny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje