Reklama

Reklama

Sięgnij po oliwkę dla dzieci

Zanim zaczniesz szukać w drogeriach niezawodnego kosmetyku na problemy z suchą skórą wypróbuj... oliwkę dla dzieci. To sposób skuteczny i niedrogi.

Oliwka to bowiem doskonały kosmetyk nie tylko dla maluchów. Regularnie stosowana przez kobiety w ciąży ogranicza powstawanie rozstępów. Pielęgnuje i delikatnie natłuszcza ciało, chroniąc przed utratą wilgoci.

Wiele kobiet, które urodziły dziecko i do pielęgnacji używały właśnie oliwki, odkryło doskonałe działanie tego kosmetyku. Dlatego nie rozstają się z oliwką także po ciąży. Sięgają po nią po kąpieli, by dbać o swoją skórę.

Reklama

Z przeprowadzonych przez NIVEA badań wynika, że aż 39 proc. matek dzieci w wieku 0-3 lat używa oliwki do pielęgnacji własnej skóry. Ale nie tylko matki małych dzieci sięgają po oliwkę jako kosmetyk pielęgnujący. Jak się okazuje, aż 60 proc. ich użytkowników to osoby dorosłe. Wypróbowany kosmetyk, znany każdemu z nas od dzieciństwa, doskonale sprawdza się bowiem w pielęgnacji skóry również w późniejszych etapach życia.

Składniki odżywcze zawarte w oliwkach dla dzieci (m.in. olejek migdałowy, wosk pszczeli, pantenol) zapewniają odpowiednią pielęgnację, intensywną ochronę, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia, natłuszczają. Dzięki nim nawet bardzo przesuszone miejsca na skórze stają się miękkie i jędrne. Ponadto kosmetyki przeznaczone dla dzieci nie powodują uczuleń. Nie zawierają alkoholu, konserwantów ani barwników.

Ukojenie dla bardzo suchej skóry

Wszystkim osobom, których problemem jest sucha skóra, polecamy następującą pielęgnację:
• kąpiel w wannie zastąp szybkim prysznicem; długie siedzenie w wodzie może niekorzystnie wpływać na naskórek, powodując w efekcie jego wysuszenie;
• biorąc prysznic nie używaj zbyt zimnej lub zbyt ciepłej wody; zmiany temperatury wpływają negatywnie na suchą skórę;
• noś przewiewne ubrania, unikaj ubrań wykonanych ze sztucznych tkanin;
• do kąpieli pod prysznicem używaj produktów zawierających pielęgnujące olejki;
• po kąpieli stosuj na jeszcze wilgotną skórę olejki pielęgnujące.

Wypróbuj:
Intensywnie Pielęgnujący Olejek NIVEA body
Balsam oliwkowy NIVEA Baby
Johnson's Baby Softwash Extracare
Oliwka Bambino

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sucha skóra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy