Reklama

Reklama

Skuteczne sposoby na ujędrnianie pośladków

Kobieca sylwetka to taka o zaokrąglonych biodrach, a przez to nieco bardziej okrągłej pupie. Na jej kształt, poza budową miednicy, mają wpływ mięśnie i stan skóry. Wiecznie siedzące pośladki – w szkole, w pracy w samochodzie - trzeba zaprzęgnąć do ćwiczeń.

Tylko wtedy nabiorą odpowiedniej jędrności i przyjmą ładny kształt. Drugi niezbędny element pielęgnacji pośladków - to oczywiście pielęgnacja kosmetyczna.

Zaczynamy od ćwiczeń


Na początek proponuję wykonywać poniższe ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu. Poniższe ćwiczenia warto powtórzyć, w miarę możliwości, od kilkunastu do kilkudziesięciu razy.
1. Półprzysiady - stajemy w lekkim rozkroku, zginamy nogi, wypinając jednocześnie pupę, tak jakbyśmy chciały usiąść na krześle, pozostajemy tak kilka sekund i prostujemy się.
2. Wymachy nogami na stojąco - stajemy w lekkim rozkroku, podciągamy do góry zgiętą w kolanie nogę i energicznie wypychamy do tyłu; dla wygody można pochylić się lekko w przód. W maksymalnym punkcie noga powinna być wyciągnięta równolegle nad podłogą. Zmieniamy nogę.
3. Unoszenie nogi w klęku podpartym - klękamy na podłodze i podpieramy się z przodu na przedramionach. Zgiętą nogę podnosimy w górę i energicznie wypychamy, nie prostując kolana. Stopa pozostaje zadarta. Ćwiczenie powtarzamy i zmieniamy nogę.

Reklama

Powyższe ćwiczenia to tylko przykłady tego co możemy robić dla modelowania naszych pośladków. Wiele kobiet, już wyćwiczonych, dodatkowo obciąża ręce, ewentualnie nogi, specjalnymi obciążnikami. Kompleksowe ćwiczenia dla tej partii ciała wykonywane są na treningach w klubach fitness np. podczas zajęć BPU (Brzuch - Pośladki - Uda).

Kluczem do jędrnych pośladków jest regularność! Pupa nie zyska na zgrabności jeżeli raz na tydzień/miesiąc z doskoku, kilka razy pokręcimy pośladkami. Ćwiczmy pupę - najlepiej codziennie.
Dla jędrnych pośladków doskonałe są tez niektóre sporty - np. jazda na rolkach. Już półgodzinne szusowanie 2-3 razy w tygodniu w niedługim czasie powinno przynieść spodziewane efekty. Dobre rezultaty przynosi również jazda na rowerku stacjonarnym.

Pielęgnacja w łazience

Aby zyskać jędrne pośladki, dobrze jest w czasie każdego prysznicu masować je specjalnym przyrządem - myjką z odpowiednimi, twardymi wypustkami. Taki masaż pomaga przede wszystkim w redukcji cellulitu. Ponadto raz na 3-4 dni dobrze jest wykonać antycellulitowy peeling.

Po myciu ciała, każdorazowo nakładamy na pośladki krem lub balsam nawilżający i najlepiej - ujędrniający. Nakładanie kosmetyku wykorzystujemy do masażu mięśni pośladków - energicznych, trwających przynajmniej kilka minut.

Czym były by ćwiczenia i stosowanie odpowiednich kosmetyków bez odpowiedniego sposobu odżywiania! Codzienny jadłospis trzymajmy w ryzach. Jedzmy zbilansowane posiłki o odpowiedniej podaży białka, węglowodanów i tłuszczu. Dla zgrabnej pupy, unikamy podjadania słodkich i słonych przekąsek oraz pijemy odpowiednią ilość wody: ok. 2 l każdego dnia!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje