Reklama

Reklama

Skuteczny trening na święta. Nie przytyjesz ani grama!

Święta Bożego Narodzenia to pełen miłości czas dla rodziny, kolędy, prezenty i oczywiście pyszne jedzenie. Część z nas już dziś stresuje się tymi dniami, bo z doświadczenia wiemy, że tracimy wtedy umiar i nie odmawiamy sobie niczego. I dobrze! Od tego przecież są święta.

Jeśli jednak kontrolujesz swoją wagę, dbasz o formę i bez wyrzutów sumienia chcesz spróbować wszystkich, świątecznych potraw, ciast i grzańca, a później godzinami oglądać "Kevina", leżąc na kanapie, zaplanuj sobie cztery minuty treningu dziennie. Naprawdę, tyle wystarczy, by nie przytyć w święta. 

Tabata to idealny trening na święta. Nie przytyjesz ani grama!

Skuteczny i idealny trening na świąteczny czas to tabata! Nazwa ta wzięła się od nazwiska jej twórcy, Japończyka Izumy Tabaty. Tabata opiera się na interwałach: w ciągu 20 sekund wykonać należy maksymalną liczbę powtórzeń danego ćwiczenia, następnie odpocząć 10 sekund i powtórzyć wszystko osiem razy.

Ćwiczenia, które składają się na trening tabaty to m.in. przysiady, pompki, wyrzucanie nóg do tytułu i szybki bieg bokserski. 

Reklama

Tabata ma mnóstwo zalet! Redukuje tkankę tłuszczową, buduje mięśnie, rzeźbi ciało, ale także wzmacnia serce, zwiększa wydolność i przyśpiesza metabolizm. 

Osoby zaawansowane ćwiczą często tabatę na czczo - podkręca ona metabolizm, a tłuszcz spala się po takim treningu przez cały dzień. Jeśli jednak jesteś osobą początkująca, wykonuj tabatę ok. 2 godziny po posiłku. Wystarczy kilka dni, by zobaczyć już pierwsze, pozytywne efekty tabaty. Do dzieła! 

***
Zobacz również:

Trendy dietetyczne na 2022 rok! 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje