Reklama

Reklama

Sposoby na gęste włosy

W chwili urodzenia mamy na głowie przeciętnie pomiędzy 100 tys. a 150 tys. włosów. Liczba ta jednak obniża się wraz z wiekiem i już około 25. roku życia pozostaje nam zaledwie 50 proc. pierwotnej liczby włosów.

Zmniejszenie liczby cebulek włosowych jest całkowicie naturalne i nie mamy na to wpływu - tłumaczą eksperci Pantene Pro-V.

Na gęstość naszych włosów ma wpływ również poziom męskich i żeńskich hormonów. Kobiety często zauważają zwiększenie gęstości włosów podczas ciąży - jest to skutek podwyższenia poziomu estrogenu, co z kolei powoduje zmniejszenie liczby wypadających włosów.

Po urodzeniu dziecka poziom hormonów powraca do poprzedniego poziomu i naturalny proces wypadania włosów nasila się. I choć wiele młodych mam jest tym zjawiskiem zaniepokojonych, to jest to proces całkowicie naturalny i nie należy się nim martwić.

Reklama

Kolejnymi czynnikami, które mogą wpływać na gęstość włosów są dieta i stres. Niedobór żelaza i cynku, a także długotrwały stres negatywnie odbijają się na wyglądzie i zdrowiu naszych włosów. Warto więc uzupełnić naszą dietę o składniki odżywcze zawierające wymienione minerały - przede wszystkim warzywa i owoce oraz wypróbować mieszanki witaminowe przywracające równowagę działania naszego organizmu.

A co decyduje o grubości włosów? Nasze włosy mają bardzo złożoną, wielowarstwową strukturę. Zewnętrzna część tej struktury składa się z nakładających się na siebie i ściśle przylegających warstw łusek włosa. Łuski chronią wewnętrzną warstwę włosa: korę, stanowiącą około 80 proc. całościowej masy włosa. Liczba warstw łusek w znacznym stopniu wpływa na grubość i wytrzymałość włosa.

Grube włosy mogą mieć nawet od 10 do 12 warstw łusek, podczas gdy włosy cienkie mają zazwyczaj zaledwie od 4 do 6 warstw łusek, przez co są bardziej podatne na zniszczenie. Niewłaściwa pielęgnacja i stylizacja tego rodzaju włosów może spowodować, że włosy będą wyglądały na jeszcze cieńsze. Żaden kosmetyk nie jest w stanie zmienić naszego zapisanego w genach rodzaju włosów, ale odpowiednio dobrana pielęgnacja może wpływać na wygląd i stan włosów.

Jak poradzić sobie z pielęgnacją włosów? Odwiedź dział kosmetyki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sposoby | włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje