Reklama

Reklama

Superdługie i niezwykle gęste rzęsy

Wyraziste, zmysłowe spojrzenie i megarzęsy. Tak malujemy się w tym sezonie. Ten efekt uzyskasz dzięki maskarom, sztucznym rzęsom i zabiegom w gabinecie.

Na co dzień - Umaluj rzęsy tuszem

Dzięki innowacyjnym mascarom i nowatorskim kształtom szczoteczek możesz codziennie wydłużać rzęsy i je zagęszczać. Koniec z krótkimi rzęsami! Powinny być zalotnie uniesione, pogrubione i długie, najlepiej XXL. Tak zaakcentowane oczy są najważniejszym elementem jesienno-zimowego makijażu. Dodają urody każdej kobiecie.

Wybór tuszu - te najnowsze, zarówno pogrubiające, jak i wydłużające czy pogrubiająco-wydłużające, dają spektakularny efekt "sztucznych rzęs". Mascary oprócz pigmentów zawierają lekkie woski roślinne, witaminy czy kolagen. Niektóre z nich wzbogacone zostały mikrowłóknami otulającymi każdą rzęsę z osobna. Hitem są tusze z peptydami i wyciągiem z alg, pobudzające wzrost rzęs.

Reklama

Technika malowania: Najpierw wytuszuj górne rzęsy. Przyłóż szczoteczkę do samej nasady rzęs, tak by wszystkie włoski weszły między jej włókna i ruchem zygzakowatym przeciągaj nią do końcówek. Nanieś jedną warstwę i maluj rzęsy górne drugiego oka. I tak na przemian nanieś 2-3 warstwy, dzięki temu tusz przeschnie, ale nie zastygnie - radzi Edyta Wieniawska, wizażystka. Potem delikatnie umaluj rzęsy na dolnej powiece - ruchem prostym od nasady do końcówek.

Efekty specjalne: Chcesz mieć trendy makijaż w stylu lat 60. i jakby "posklejane rzęsy", jakie nosiła słynna modelka Twiggy, wytuszuj rzęsy 5 razy!

Na ekstraokazje przyklej sztuczne rzęsy

Chcesz mieć rzęsy XXL, przyklej syntetyczne w postaci paseczka lub kępek. Sztuczne rzęsy nadają spojrzeniu niezwykle seksowny wygląd. A w tym sezonie wizażyści podpowiadają, by urozmaicać nimi także makijaż na co dzień. Sztuczne rzęsy (do wielokrotnego użycia) są wykonane z syntetycznych włókien, które świetnie "udają" naturalne rzęsy. I jeśli je dobrze dobierzesz, będą nie do poznania. Możesz kupić rzęsy na pasku lub kępki, o różnych długościach i kształtach, a także robione ręcznie. Niektóre firmy proponują także kępki plecione z naturalnych rzęs i o długości: medium i short. Jeśli chcesz uzyskać efekt subtelny, wybieraj włoski odrobinę dłuższe od twoich własnych rzęs.

Przyklejanie rzęs: Najpierw zrób staranny demakijaż. Swoje naturalne rzęsy umaluj tuszem. Potem przyklej (klejem dołączonym do zestawu) paseczek sztucznych rzęs dokładnie tuż przy linii naturalnych na górnej powiece Pamiętaj, by nie naklejać paska za wysoko, bo zamiastzagęścić swoje włoski, otrzymasz efekt podwójnych rzęs.

Nie smaruj skóry klejem (niewielką ilość aplikuj na pasek), bo możesz podrażnić powieki. Na koniec wzdłuż linii rzęs narysuj eyelinerem cienką kreskę, by ukryć niedoskonałości.

Przyklejanie kępek: Odtłuść powieki za pomocą płynu do demakijażu. Kępki (3-4) przyklejaj na całej długości powieki górnej, między swoje rzęsy. Dłuższe przyklej przy zewnętrznych kącikach oczu, a krótsze przy wewnętrznych. W ten sam sposób przyklej 2-3 kępki do dolnej powieki. Ale powinny być krótsze niż te na górnej.

Zdejmowanie ozdoby: Nie odrywaj rzęs na siłę. Posmaruj je wazeliną lub tzw. removerem do usuwania kleju do rzęs. Często jest w zestawie z rzęsami.

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: uroda | rzęsy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy