Szczotki do włosów, które ułatwią ułożenie fryzury

Proste, uniesione lub loki – każdą z tych fryzur możesz wyczarować, używając... odpowiedniej szczotki! Dowiedz się, jaką wybrać, by uzyskać wymarzony efekt.

Odpowiednia szczotka ułatwi ułożenie fryzury
Odpowiednia szczotka ułatwi ułożenie fryzury123RF/PICSEL

Zakręcona objętość

Aby uzyskać taki efekt, użyj okrągłej szczotki średniej grubości i suszarki. Najpierw w lekko wilgotne włosy wgnieć piankę typu volume. Następnie wybierz pasmo z jednej strony twarzy i nawiń je na pionowo ustawioną szczotkę, tak jak na lokówkę.

Teraz użyj suszarki. Przyłóż ją na kilka sekund do nakręconych na szczotkę włosów. Stylizuj tak kolejne pasma, aż zakręcisz wszystkie włosy.

Uwaga: przy suszeniu najlepiej używać szczotki z ceramiczną powłoką. Dzięki niej błyskawicznie się nagrzewa, co sprawia, że szybciej i trwalej podkręca włosy.

1. Doczepiasz włosy? Czesz je przeznaczoną do nich szczotką ze specjalnymi kolcami. Uchroni cię ona przed zniszczeniem pasm!

2. Miniszczotki z lusterkiem możesz użyć w każdej sytuacji. Mieści się nawet w kieszeni.

3. Plastikowa szczotka do plączących się włosów.

Mariusz Puchałka

fryzjer, twórca Puchałka Hair Design Academy

Kobiece upięcia

Posypuj je od spodu pudrem do stylizacji i tapiruj u nasady szczotką. Gdy skończysz, wygładź nią wierzch włosów i zwiąż końce na wysokości karku.

W kok: Zaczynając nad czołem, wydzielaj cienkie warstwy włosów. Mocno tapiruj je szczotką od nasady aż po same końce i utrwalaj lakierem, który dodatkowo je uniesie. Jeżeli natapirowałaś już wszystkie pasma, zaczesz je do tyłu i wygładź wierzchnią warstwę włosów szczotką. Końce zwiń w ślimaczek i przypnij wsuwką.

Miękkie loki lub na gładko

Długie włosy: Dzięki grubej, okrągłej szczotce możesz wystylizować luźne loki. Pasmo po paśmie nawijaj włosy na szczotkę do wysokości skroni (powinny być lekko wilgotne od połowy długości). Każde nawinięte pasmo susz przez mniej więcej 10 sekund. Podkręć szczotką do wewnątrz także grzywkę.

Średniej długości: Ta sama szczotka stworzy z nich gładką bombkę. Każde wilgotne pasmo stylizuj jednocześnie szczotką i suszarką. Od spodu u nasady włosów przyłóż szczotkę, a z wierzchu suszarkę z wąską nakładką. Przesuwaj w dół oba urządzenia, lekko podwijając pod spód końce. Potem nałóż na nie nabłyszczającą pastę.

Zalotnie wywinięte

Grzecznie lub zadziornie

Uniesione: Grzebieniem w kształcie szczypiec sprytnie wyprostujesz niesforne kosmyki. Jeśli chcesz, aby były uniesione, chwytaj grzebieniem pasma u nasady i przeciągaj go do góry. Gdy grzebień będzie już na samych końcach, spryskaj pasmo mocnym lakierem. Na koniec roztrzep włosy dłońmi.

Na płasko: Chcesz podkreślić cięcie i kształt fryzury? Użyj grzebienia szczypiec do stworzenia prostej, geometrycznej formy. Chwytaj grzebieniem lekko wilgotne pasma i przeciągaj go w dół, tak jak byś używała prostownicy. Jednocześnie dmuchaj na włosy ciepłym powietrzem suszarki. Gdy wygładzisz wszystkie włosy, spryskaj je nabłyszczającym lakierem.

Idealnie wygładzone

Aby uzyskać taki efekt, użyj płaskiej szczotki w kształcie prostokątu. Spryskaj wilgotne włosy wygładzającym sprayem i czesz je szczotką. W tym samym czasie dmuchaj powietrzem suszarki od góry w dół.

Jeśli to za mało, podłóż szczotkę pod spód pasma, a od góry przyłóż do niego suszarkę z nakładką. Przeciągaj je w dół, by wygładzić włosy.

Tekst: Joanna Waryszak

Olivia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas