Reklama

Reklama

Tajemnice piłowania

Nie zawsze kształt naszych paznokci i ich długość jest taka, jak sobie wymarzyłyśmy. Są jednak sposoby, dzięki którym choć trochę zbliżymy się do ideału.

Opiłowując paznokcie o owalnym kształcie zaczynamy ruch pilniczka od boku - od jego jednej strony, poprzez wierzchołek, do drugiego końca. Czynność powtarzamy kilka razy do uzyskania idealnego owalu.

Reklama

Osoby o silnych i krótki palcach zazwyczaj mają kwadratowe paznokcie. Dla nich dobrą radą jest taki sposób kształtowania płytki paznokciowej, aby wyglądała jak szerszy prostokąt odrobinę zaokrąglony na czubku i delikatnie wystający poza opuszek palca. Trikiem stosowanym aby paznokcie wydawały się dłuższe jest malowania ich w taki sposób, żeby po bokach zostały cieniutkie, niepomalowane paski.

Takim samym sposobem, choć tylko optycznie, ale zmienimy okrągłe paznokcie. Z nimi jest największy problem, w niektórych przypadkach da się je spiłować na owalne.

Sporo problemów sprawiają też krótkie paznokcie przy krótkich i szerokich palcach. Wydłuża się je kształtując pilnikiem łagodnie zaokrąglony prostokąt odrobinę wystający poza opuszek palca. Polecane kolory lakieru to jasne pastele.

Dowiedz się więcej na temat: tajemnice | paznokcie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje