Reklama

Tak bezboleśnie pozbędziesz się wąsika. Wystarczy sok z cytryny

Wąsik - bardziej lub mniej widoczny gości na twarzy każdej kobiety. Dla niektórych pań pojawiające się między ustami a nosem włoski są prawdziwym utrapieniem - rosną gęste i ciemne, przez co regularna depilacja to konieczność. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na to, aby były mniej szpecące. Tak tanim kosztem pozbędziesz się kompleksów.

Wąsik kobiecy - przyczyny

Owłosienie na twarzy jest obecne nie tylko u mężczyzn - kobiety też zmagają się z mniej lub bardziej widocznym wąsikiem. To w jakiej występuje intensywności zależy głównie od genów i pochodzenia etnicznego. Posiadaczki ciemnych, gęstych włosów najprawdopodobniej mają bardziej widoczny meszek po nosem, aniżeli blondynki o jasnej karnacji. Kwestią, która decyduje również o tym, czy wąsik jest bardziej lub mniej intensywny są także hormony. Jeśli w organizmie kobiety z pewnych przyczyn pojawia się wysokie stężenie androgenów (hormonów męskich), wówczas mogą pojawić się zaburzenia zwane hirsutyzmem i hiperandrogenizmem. Do najczęstszych objawów tych przypadłości należą:

Reklama

  • pojawianie się nadmiernego owłosienia na twarzy, klatce piersiowej, brzuchu i udach
  • nieregularne miesiączki
  • problemy z płodnością
  • obniżony ton głosu

Tego typu problemy mogą pojawić się również w czasie ciąży, okresu dojrzewania czy menopauzy. Podaje się, że hirsutyzm jest również przyczyną innych schorzeń jak np. zespołu policystycznych jajników, przerostu kory nadnerczy, zespołu Crushinga czy anoreksji.

Czytaj również: Nadmierne owłosienie u kobiet, czyli hirsutyzm. Przyczyny i leczenie

Jak usunąć wąsik kobiecy domowym sposobem?

Kobiecy wąsik można usunąć na wiele różnych sposobów, jednak najbardziej poleca się jego depilację. Wyrwanie włosków z cebulkami - np. przy pomocy plasterka ze specjalnym woskiem sprawi, że będą one wolniej i znacznie słabiej odrastać, niż po goleniu maszynką. Regularna depilacja sprawia, że nowe włoski są marniejsze i mniej widoczne. Jak zatem wydepilować wąsik w domowych warunkach? Oto najbardziej popularne sposoby:

  1. Przy pomocy pęsety - ten sposób jest najmniej polecany, z uwagi na jego czasochłonność i konieczność precyzji. Ponadto wyrywanie wąsika pęsetą może być bolesne i niedokładne. Sprawdzi się raczej u osób, które mają nieliczne włoski na twarzy.  
  2. Przy pomocy wosku - ta metoda jest najbardziej popularna i daje najlepsze efekty. Ból czuć jedynie przez sekundę, a włoski zostają usunięte zazwyczaj za jednym pociągnięciem. Specjalne plasterki do depilacji twarzy dostaniesz w większości drogerii.
  3. Przy użyciu pasty cukrowej - to również polecany sposób na pozbycie się owłosienia - nie tylko z twarzy ale i całego ciała. Pastę cukrową można niewielkim kosztem zrobić samodzielnie w domu, bądź też kupić gotowy produkt. Podczas depilacji przykleja się ona do włosków, a nie do skóry, dzięki czemu ryzyko podrażnień jest minimalne.  

Jak usunąć wąsik, żeby nie odrastał?

Aby na stałe usunąć włoski z twarzy czy też innych okolic ciała, konieczny będzie zabieg w salonie kosmetycznym przy użyciu lasera. W sprzedaży są już od kilku lat dostępne również depilatory laserowe do domowego użytku. Ceny takich zabiegów nie należą do niskich, jednak mimo to decyduje się na nie coraz więcej kobiet.  

Zobacz też: Genialny trik na szpetny "wąsik"! Nałóż i pozostaw na około 15 minut

Jak rozjaśnić wąsik cytryną?

Posiadaczki jasnych, rzadkich włosków na twarzy mogą również spróbować jeszcze bardziej je rozjaśnić, dzięki czemu depilacja okaże się zbędna. Można wykorzystać do tego np. sok wyciśnięty z cytryny. Wystarczy, że codziennie będziesz przemywać nim włoski lub też sporządzisz maskę na bazie:

  • jogurtu naturalnego - 1/3 szklanki
  • miodu - 1 łyżeczka
  • soku z cytryny - 2 łyżeczki

Powstałą papkę należy nałożyć na całą twarz i odczekać około 10-15 minut, a następnie zmyć wodą. Oprócz rozjaśnienia włosków, dodatkowo zauważysz efekt mocnego nawilżenia i odżywienia.

Oprócz cytryny można również odważyć się na rozjaśnianie wodą utlenioną, jednak sposób ten jest dość ryzykowny - może bowiem spowodować odbarwienie skóry. W salonach kosmetycznych dostępne są również zabiegi rozjaśniania włosków przy pomocy specjalnych środków chemicznych. Należy jednak pamiętać, że taka metoda nie będzie dawała pożądanych efektów w przypadku posiadaczek ciemnego, gęstego owłosienia na twarzy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wąsik | wąsik depilacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy