Taki makijaż postarza. Nie popełniaj tych błędów

Dobrze wykonany makijaż może zdziałać cuda. Kolorowe kosmetyki bez problemu tuszują niedoskonałości, optycznie powiększają oczy i usta, a nawet uwydatniają niektóre części twarzy. Warto jednak pamiętać, że źle wykonany makijaż może nieść odwrotny skutek. Istnieje kilka błędów, które nieświadomie popełnia wiele kobiet. W ten sposób dodają sobie kilka lat.

Warto skupić się na pudrach, które rozświetlają skórę, dodają naturalnego blasku i świeżości
Warto skupić się na pudrach, które rozświetlają skórę, dodają naturalnego blasku i świeżości 123RF/PICSEL

Nie przesadzaj z podkładem

Nie trzeba być profesjonalną makijażystką, żeby za pomocą makijażu podkreślić urodę. Zazwyczaj wystarczy kilka kosmetyków, by skóra stała się promienna. Należy pamiętać jedynie o kilku zasadach.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest nie tylko dobieranie za jasnego lub za ciemnego podkładu, ale także nakładanie go w nadmiernej ilości. Wbrew pozorom zbyt duże krycie nie sprawi, że skóra stanie się wygładzona.

W ten sposób nabierze nienaturalnego wyglądu, a przy tym postarzy nawet o kilka lat. Podkład powinien wyrównać koloryt i rozpromienić twarz, dlatego też istotne jest nakładanie go w odpowiedniej ilości. 

Unikaj pełnego matu

Nałożony na skórę podkład powinien zostać utrwalony pudrem. W tej kwestii błędem jest dążenie do uzyskania pełnego matu. Lepiej skupić na pudrach, które rozświetlą skórę, dodadzą naturalnego blasku i świeżości.

Ciemne pomadki zdecydowanie lepiej zostawić na wielkie wyjścia, a na co dzień stawiaj na jaśniejsze
Ciemne pomadki zdecydowanie lepiej zostawić na wielkie wyjścia, a na co dzień stawiaj na jaśniejsze123RF/PICSEL

Jeśli jednak posiadaczki cery tłustej i mieszanej wolą korzystać z pudru matującego, to muszą pamiętać o nakładaniu go w małych ilościach, by skóra nadal wyglądała lekko, świeżo i zdrowo.

Pożegnaj się z przerysowanymi ustami

Wielu kobietom zależy na dokładnym podkreśleniu ust. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na kolor pomadek. Ciemne odcienie zdecydowanie lepiej zostawić na wielkie wyjścia, a na co dzień stawiać na jaśniejsze, dzięki którym usta będą pełniejsze i nie sprawią, że twarz będzie wyglądać na starszą.

Ponadto podkreślając usta konturówką, warto pamiętać, by robić to delikatnie, by uzyskać naturalny efekt.

Warto skupić się na pudrach, które rozświetlą skórę, dodadzą naturalnego blasku i świeżości
Warto skupić się na pudrach, które rozświetlą skórę, dodadzą naturalnego blasku i świeżości123RF/PICSEL

Skup się na oprawie oczu

Podczas malowania powiek należy pamiętać, by nie używać tylko ciemnych cieni. W ten sposób twarz uzyska kilka dodatkowych lat. Rozwiązaniem może być nałożenie na powiekę jasnego cienia, który ją rozświetli.

Jeśli jednak zależy nam na nałożeniu ciemnego cienia, to powinien się on znaleźć w zewnętrznym kąciku. Dodatkowo lepiej unikać mocnego tuszowania dolnych rzęs.

Ostatnią kwestią, ale równie ważną są brwi. By uniknąć postarzenia, należy pamiętać o odpowiednim kolorze kosmetyków. Zbyt ciemne i przerysowane brwi mogą zniszczyć efekt najstaranniej wykonanego makijażu.

Nie wyrzucaj skórek bananów. Dzięki nim rośliny łatwiej zniosą mrozy lub suszęInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas