Reklama

"Test słoika" na piękne włosy

Czy na pewno wiesz, jak o nie zadbać? Sprawdzisz to przeprowadzając prosty eksperyment. Jego wynik pozwoli ci wybrać kosmetyki idealnie dopasowane do potrzeb twoich włosów.

Wybór odpowiedniej pielęgnacji to absolutna podstawa. Na rynku dostępnych jest tyle różnych kosmetyków, że łatwo się w tym pogubić. Czego tak naprawdę potrzebują nasze włosy? Eksperymentujemy z szamponami, odżywkami i maskami, a efekty wciąż nas nie zadowalają.

Chloe Amore Beatty, popularna TikTokerka, zdradziła swój sposób na piękne, silne i odżywione pukle. Tajemnicą sukcesu okazuje się prosty test, który z łatwością wykonasz w domu. Wystarczy słoik, odrobina wody i próbka włosów do badania. W ten sposób sprawdzisz, jak skutecznie je wzmocnić.

Reklama

– zachęca 21-latka. Brzmi dziwnie, ale podobno sporo zdradza.

Kiedy opada na dno, najprawdopodobniej jesteś właścicielką włosów o wysokiej porowatości. To oznacza, że warto dodać do codziennej pielęgnacji jak najwięcej protein. W tym celu świetnie sprawdzi się płukanka z wody po gotowaniu ryżu. Polecane są również maski z awokado, bananów czy jajek.

Gdy włos długo unosi się na powierzchni, porowatość twoich włosów można określić mianem normalnej. Wtedy tego typu zabiegi nie są konieczne, a mogą wręcz zaszkodzić. Nadmiar protein sprawi, że staną się przesuszone i kruche.

Chloe przekonuje, że tzw. test słoika sprawdza się w każdym przypadku. Bez względu na płeć właściciela, kolor włosów czy ich strukturę. Może warto spróbować?

***

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak dbać o włosy | zadbane włosy | zdrowe włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy