Trening wykonasz na siedząco. Najprostszy sposób na pozbycie się drugiego podbródka
Oprac.: Joanna Leśniak
Podwójny podbródek to problem natury estetycznej, który nie jest domeną wyłącznie osób otyłych. Jego pojawienie się może być związane z nieprawidłową postawą, wiekiem czy uwarunkowaniami genetycznymi. Sprawia, że twarz wydaje się większa i bardziej pulchna, ma niewyraźny kształt. Jak pozbyć się drugiego podbródka? Pomogą proste ćwiczenia, które wykonywać można nawet podczas oglądania telewizji.
Spis treści:
Skąd się bierze druga broda?
Skóra twarzy i szyi jest bardzo delikatna, szybko traci jędrność. Mimo że powstawanie drugiego podbródka często jest kojarzone z nadwagą i otyłością, pojawić się może nawet w przypadku szczupłych osób, które nigdy nie narzekały na nadprogramowe kilogramy. Fałdki, zwisająca skóra i wrażenie pulchnej twarzy... Drugi podbródek może być skutkiem:
- procesów starzenia — po 40. roku życia skóra staje się bardziej wiotka, traci jędrność i opada;
- uwarunkowań genetycznych;
- zaburzeń hormonalnych i nieprawidłowości w funkcjonowaniu tarczycy;
- działania promieni UV i braku stosowania ochronnych kremów z filtrem do twarzy;
- budowy czaszki — przy cofniętej brodzie drugi podbródek może być bardziej widoczny;
- złej postawy ciała — przede wszystkim notorycznego garbienia;
- nieodpowiedniej diety i braku aktywności fizycznej.
Jak pozbyć się drugiego podbródka? Zrób to przy okazji
Wyeliminowanie tego problemu nie musi wiązać się od razu z kosztownymi zabiegami w gabinecie medycyny estetycznej. Proste ćwiczenia wykonasz w domu bez użycia jakichkolwiek sprzętów. Brak czasu nie będzie wymówką — część z nich możesz wykonywać podczas codziennych czynności, nawet w trakcie oglądania telewizji.
Trening, który łączy przyjemne z pożytecznym? Jak najbardziej! By pozbyć się drugiego podbródka, najważniejsza jest regularność. Każdego dnia wygospodaruj kwadrans, a efekty zobaczysz po mniej więcej czterech tygodniach.
Ćwiczenia na drugi podbródek
Domowe sposoby na drugi podbródek z łatwością dopasujesz do swojego rytmu dnia. Przedstawiamy kilka propozycji, które udowodnią, że ćwiczenia nie są kłopotliwe.
- Stań przy ścianie i oprzyj się o nią wygodnie plecami. Patrz przed siebie, następnie podnieś głowę do góry. W tej pozycji wytrzymaj 10 sekund. Następnie opuść głowę ku dołowi, przybliżając brodę do mostka — również na 10 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej. Odwróć głowę w prawo i w lewo, utrzymując ją na każdej stronie taką samą ilość czasu. Całość powtórz kilkanaście razy.
- Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wymawianie na głos samogłosek to kapitalne ćwiczenie kształtujące owal twarzy. Wymawiaj wyraźnie litery A, E, I, O, U, Y przez kilka minut dziennie. Taki trening wykonasz np. podczas mycia naczyń czy jazdy samochodem. Brak czasu na ćwiczenia nie jest więc żadną wymówką.
- Odchyl głowę do tyłu, patrząc w sufit. Postaraj się wypchnąć dolną szczęką do przodu w taki sposób, aby wyraźnie poczuć rozciąganie pod brodą. Wytrzymaj 10 sekund. Rozluźnij mięśnie i powtarzaj kilkanaście razy.
- Do kolejnego ćwiczenia potrzebna będzie niewielka piłeczka z gumy. Włóż ją pod brodę, następnie w równym tempie dociskaj ją i zwalniaj uścisk. Wzmocnisz w ten sposób mięśnie i zapanujesz nad opadaniem skóry twarzy.