Sześć ćwiczeń, które w tydzień odmienią wygląd twojego ciała. Nie rozpoznasz się w lustrze

Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak to możliwe! Nie obiecujemy oczywiście, że w siedem dni wyraźnie schudniesz i sukienka sprzed lat znów będzie leżała jak ulał. Udowodniono jednak, że już tydzień wystarczy, by optycznie wyszczuplić ciało i zredukować cellulit.

Sześć ćwiczeń, które w tydzień ofmienią wygląd twojego ciała
Sześć ćwiczeń, które w tydzień ofmienią wygląd twojego ciała123RF/PICSEL

Wybrałyśmy sześć ćwiczeń, które, według trenerów i zawodników fitness, w krótkim czasie modelują ciało i optycznie je wyszczuplają. Trening należy zawsze poprzedzić co najmniej pięciominutową, intensywną rozgrzewką. Na czas eksperymentu warto również zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę, a efekty ćwiczeń będą jeszcze lepsze. Ten krótki poradnik jest naprawdę na wagę złota!

Deska

Plank, czyli popularna deska to ćwiczenie izometryczne, rzeźbiące brzuch i wzmacniające całe ciało. Prawidłowo wykonany plank angażuje mięśnie głębokie brzucha, wzmacnia ramiona, nogi i kręgosłup.

 1. Klęknij na podłodze i opierając się na przedramionach ugnij ręce w łokciach pod kątem prostym. Łokcie muszą znajdować się dokładnie pod barkami! 
 2. Opierając się na palcach stóp, unieś tułów. Nie unoś pośladków - pięty, biodra i ramiona muszą pozostać w jednej linii. 
 3. Wytrzymaj przynajmniej 20 sekund. 
 4. Po kilku dniach regularnych treningów powinnaś wytrzymać w pozycji deski przynajmniej 60 sekund!

Przysiad

Squat, czyli popularny przysiad, to proste ćwiczenie mające na celu wzmocnienie i wymodelowanie pośladków; poprawia również wygląd całych nóg. Przy odpowiednim obciążeniu (przysiad ze sztangą) pomaga wymodelować górne partie ciała.

 1. Stań w lekkim rozkroku i wciągnij brzuch. Powoli ugnij kolana, wypychając biodra do tyłu. 
 2. Staraj się, by kolana nie wychodziły przed palce stóp, a stopy przylegały do podłoża. 
 3. Prostując kolana, powoli wróć do pozycji wyjściowej. Zrób trzy serie po 20 przysiadów.
Przysiad
Przysiad123RF/PICSEL

Wykroki

Wykrok to, według fachowego nazewnictwa, wykonanie kroku w przód przy zgiętych obu nogach - w tym ćwiczeniu ogromne znacznie ma prawidłowa technika! Wykroki wzmacniają mięśnie nóg i pośladków i pomagają pozbyć się cellulitu. Poprawiają również równowagę i krążenie krwi w nogach.

 1. Ściągnij łopatki, wyprostuj plecy i napnij mięśnie brzucha. 
 2. Wypnij klatkę piersiową do przodu i wykonaj krok. Pamiętaj, by kolano nogi, która robi wykrok, znajdowało się przed linią palców stopy. 
 3. Zejdź do podłoża uginając przednią nogę pod kątem 90 stopni, a tylną lekko ugnij w kolanie. 
 4. Wróć do pozycji wyjściowej. Zrób trzy serie po 30 wykroków.

Nożyce

Nożyce to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na płaski, mocny brzuch. Wyszczuplają również nogi i wzmacniają mięśnie grzbietu.

 1. Połóż się na macie i ułóż ręce wzdłuż tułowia. Pamiętaj, by odcinek lędźwiowy kręgosłupa był maksymalnie dociśnięty do maty. 
 2. Unieś nogi pod kątem 30 stopni wykonuj nożyce. Mocno napinaj mięśnie brzucha. 
 3. Zrób trzy serie po 30 nożyc.

Skakanka

Choć trudno w to uwierzyć, ćwiczenia ze skakanką mogą zastąpić trening w klubie fitness! Dzięki regularnym podskokom poprawisz kondycję i koordynację, wzmocnisz mięśnie pośladków, ud i ramion oraz elastyczność stawów. Trening ze skakanką skutecznie odchudza - 30 minut skakania pozwala spalić nawet 400 kalorii!

 1. Podczas wykonywania ćwiczenia zachowaj prostą sylwetkę i patrz przed siebie. 
 2. Trzymaj nisko łokcie, nie usztywniaj kolan i skacz, ile dasz radę!

Pajacyki

Pajacyki to ćwiczenie, które znamy już od przedszkola - pewnie dlatego nie traktujemy go poważnie. Szkoda, bo może przynieść zaskakujące efekty! Pajacyki to skuteczne ćwiczenie aerobowe angażujące wszystkie grupy mięśni i spalające mnóstwo kalorii.

 1. Stań w pozycji wyprostowanej, złącz stopy i ugnij kolana. Wykonaj wyskok w górę robiąc rozkrok, ramiona również wyrzuć ku górze.
 2. Dynamicznie wróć do pozycji wyjściowej i powtórz co najmniej 30 razy.
"Pan od WF-u": Trening nóg pomoże szybko spalić kalorieIPLA
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas