Trzy kosmetyczne triki, które powinna znać każda kobieta po 50. Gładka i promienna skóra każdego dnia

Świetlista i gładka skóra to objaw zdrowia i młodości. Jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji nawet w późniejszym wieku, gdy na naszej skórze pojawiają się już zmarszczki, cera nadal może wyglądać promiennie i młodo. Jak to osiągnąć? Oto trzy zasady, o których powinna pamiętać każda kobieta po 50. roku życia.

Trzy kosmetyczne triki dla kobiet 50.
Trzy kosmetyczne triki dla kobiet 50.123RF/PICSEL

Codzienne złuszczanie

Pierwszym podstawowym zabiegiem, o którym nie należy zapominać, jest złuszczanie martwego naskórka. Mocne peelingi chemiczne czy kosmetyczne powinny być stosowane nie częściej niż dwa razy w tygodniu, gdyż mogą one prowadzić do uszkodzenia bariery hydrolipidowej skóry. Jednak na rynku dostępne są również żele myjące z drobinkami peelingującymi oraz delikatne kosmetyki umożliwiające złuszczanie martwego naskórka, które można stosować codziennie.

Powszechnie zaleca się stosowanie peelingów na noc. Jednak Carrie Gross, żona światowej sławy dermatologa i twórcy kosmetyków do pielęgnacji skóry — dr Denissa Grossa, zapytana przez portal gazeta.pl o swoją codzienną pielęgnację zdradza, że złuszcza naskórek rano. Zdaniem kobiety, która słynie z promienistej i gładkiej cery, peeling sprawia, że makijaż dłużej się utrzymuje, a jej skóra przez cały dzień doskonale się prezentuje. Carrie Gross, choć może sobie pozwolić na dowolny zabieg kosmetyczny, podkreśla, że kluczem do gładkiej cery i przeciwdziałania starzeniu się skóry jest domowa pielęgnacja.

Solidne oczyszczanie

Obok peelingu niezwykle istotne jest też odpowiednie oczyszczenie cery. Produkty myjące powinnyśmy dobierać do swojej cery i upodobań. Ważne by pamiętać o oczyszczaniu zarówno rano, jak i wieczorem. O ile poranna toaleta wymaga jedynie przemycia twarzy produktem myjącym, o tyle wieczorem konieczne jest dwufazowe oczyszczanie — powinny stosować je zarówno panie, które na co dzień noszą makijaż, jak i  te, które nie mają w zwyczaju nakładać make-upu. W pierwszym etapie oczyszczania używamy kosmetyków do demakijażu, które pomogą nie tylko usunąć podkład czy cienie do powiek, ale także filtry przeciwsłoneczne, które nakładamy wraz z kremem — właśnie dlatego nawet jeśli nie nosimy makijażu, ale nakładamy na twarz preparaty z UV, powinnyśmy pamiętać o usunięciu ich ze skóry przed wieczornym odpoczynkiem. W kolejnym kroku myjemy twarz, dzięki czemu pozbędziemy się resztek kosmetyków i wszelkich zabrudzeń.

Krem z SPF powinien znajdować się w każdej kosmetyczce
Krem z SPF powinien znajdować się w każdej kosmetyczce123RF/PICSEL

Przeciwzmarszczkowa tarcza

Carrie Gross mocno podkreśla znaczenie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej dla zdrowej skóry. Ekspertka w pielęgnacji przypomina, że promienie słoneczne sprawiają, że zmarszczki szybciej i większej liczbie pojawiają się na twarzach osób, które bez odpowiedniej ochrony paradują po słońcu. Dlatego tak ważne jest nakładanie odpowiednich kremów i innych kosmetyków z filtrami UV. Produkty tego typu to nie tylko sposób na przedłużenie młodości cery, ale także pomagają zadbać o zdrowie, zmniejszając ryzyko wstąpienia zmian nowotworowych w obrębie skóry.

Ekspertka przypomina także, że młodo wyglądająca cera to efekt stosowania odpowiednio dobranych do cery produktów z substancjami aktywnymi o udowodnionym działaniu. Kobieta przestrzega przed niskiej jakości kremami i innymi produktami, które poza natłuszczeniem skóry, nie przynoszą żadnych wymiernych efektów.

Odmładzająca, napinająca skórę maseczka do twarzyInteria DIY

Polecamy

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas