Reklama

Reklama

Ubrania, które cię odchudzą

Buty, które redukują celulit? Koszulki, które spalają kalorie? Ubranie, które pomaga stracić na wadze bez konieczności wizyt na siłowni? To brzmi zbyt pięknie by było prawdziwe, ale eksperci twierdzą, że pomysły na takie produkty wcale nie są wybujałe...

Istnieje szansa, że doczekamy się również ubrań, dzięki którym stracimy na wadze. Już teraz niektóre firmy sprzedają koszulki, rękawiczki i bieliznę, wydzielające podczerwień, która delikatnie ogrzewa naszą skórę i zwiększa metabolizm. Jednak badania opublikowane w magazynie Canadian Family Physician wskazują, że terapia podczerwienią niekoniecznie musi być skuteczna oraz nie istnieją żadne naukowe dowody na to, że powoduje ona redukcję cholesterolu.

Jak tłumaczy dr Mindy Dai z Valley Acupuncture & Herb Center w Kalifornii, stosowanie podczerwieni pomaga w usprawnieniu krążenia krwi i może uśmierzać ból, ale nie wystarcza w walce z nadwagą. "Sama podczerwień nie przyniesie efektów, zawsze jest to tylko dodatek do leczenia" - przestrzega doktor Dai.

Reklama

Mimo wszystko, w czasach, kiedy ludzie cierpią na brak czasu i środków na poprawę sylwetki, kołyszące się Shape-ups czy ubrania z podczerwienią zyskują wielbicieli. "Wyjście na siłownię zabiera czas i pieniądze. Shape-ups pozwalają na wprowadzenie ćwiczeń do codziennego życia bez konieczności zmieniania swoich przyzwyczajeń czy planu dnia" - zachwala produkt Wedierman.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ubrania | diety | odchudzanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy