Reklama

Reklama

Uroda z apteki

Coraz więcej kobiet po kosmetyki udaje się do...apteki. Dostępne tam preparaty nie kuszą tak opakowaniami i zapachami, ale za to radzą sobie z różnymi problemami skóry.

Po takie kosmetyki powinny sięgnąć przede wszystkim osoby skłonne do uczuleń. Kosmetyki z apteki są bezzapachowe, nie zawierają barwników, wyprodukowano je zwykle z jednego skłanika, co zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień. Praparaty, które nie powinny wywołać uczulenia, produkowane są już przez wiele firm kosmetycznych, zarówno zagranicznych jak i krajowych. Oferują one m.in. kosmetyki dla skóry alergicznej, nadwraźliwej, z problemami naczynkowymi, z przebarwieniami. Niektóre z nich znajdziemy też w wybranych sklepach kosmetycznych, zwykle w osobno wydzielonych działach.

Reklama

W aptekach natrafimy również na dermokosmetyki zalecane przez dermatologów. To oferta skierowana zarówno do osób ze skórą chorą, jak i zdrową, ale ze specjalnymi wymaganiami. Leczą one konkretne choroby skóry (m.in. trądzik, pękające naczynka, łupież) oraz odpowiednio pielęgnują cerę wymagającą (bardzo suchą, wrażliwą, łojotokową, ze zmarszczkami, itp.). Mają silniejsze działanie niż kosmetyki dostępne w sklepach. Ich skład i działanie jest jak najlepiej dostosowane do rodzaju dolegliwości. Wykorzystuje się je do codziennej pielęgnacji lub specjalnych kuracji.

Wyłącznie w aptekach sprzedawane są preparaty przeznaczone do skóry z poważnymi problemami dermatologicznymi, takimi jak alergia, egzema, grzybica, łuszczyca. Zawierają one jedynie składniki łagodzące i całkowicie obojętne dla skóry. Takie preparaty dostępne są często bez recepty. Przed ich zakupem warto jednak skonsultować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej na temat: preparaty | uroda | kosmetyki | apteki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje