Wiosenna odnowa

Dzięki dobrze zaplanowanej pielęgnacji w domu i w gabinecie latem pochwalisz się piękną cerą i jędrnym ciałem.

Masaż pomoże pozbyć się cellulitu
Masaż pomoże pozbyć się cellulitu123RF/PICSEL

Wzmacniamy naczynka

Słońce podrażnia naczynkową cerę. Dlatego nim nadejdzie lato, warto zmniejszyć jej skłonność do zaczerwienień.

Pielęgnacja w domu

Podstawą zabiegów są specjalistyczne kosmetyki do cery naczynkowej. Konieczny jest krem na dzień, uszczelniający zbyt kruche naczynka. Powinien on zawierać składniki wzmacniające, takie jak escyna, rutyna, hesperydyna oraz witaminy C i PP. Naszym najważniejszym zadaniem jest zmniejszenie skłonności skóry do czerwienienia się (tzw. rumień), bo może to prowadzić do powstania trądziku różowatego. Dlatego również do oczyszczania stosujemy mleczka łagodzące zaczerwienienia skóry.

Wzmacniającą kurację ułatwi nowatorski peeling z kwasem laktobionowym. Stosujemy go na noc, bo nawet słabe marcowe słońce może podrażnić skórę poddawaną złuszczaniu. Preparat dozujemy pipetką. Wystarczy raz na tydzień przez miesiąc wmasowywać kilka kropli, by lekko złuszczyć i nawilżyć naskórek. Potem wklepujemy maseczkę obkurczającą naczynka.

W gabinecie

Trwale rozszerzone naczynka na twarzy usuwamy laserem. Wiązka światła nakierowana głowicą podgrzewa hemoglobinę i błyskawicznie niszczy "pajączki". Cena: od 200 zł.

Wygładzamy niedoskonałości

Zabiegi oczyszczające cerę i złuszczające naskórek pozwolą nam zmniejszyć rozszerzone pory i spłycić przebarwienia. Pobudzą również odnowę skóry.

Pielęgnacja w domu

Nowoczesne kosmetyki na niedoskonałości mają formuły inspirowane zabiegami gabinetowymi. Dzięki temu możemy je precyzyjnie dobrać do potrzeb. Jeśli cera przetłuszcza się, najlepiej raz na tydzień wykonać domową mikrodermabrazję, np. peelingiem z korundem. Zależnie od czasu masowania twarzy możemy delikatnie odświeżyć skórę (dwie minuty) lub osiągnąć efekt mikrodermabrazji (po 10 minutach).

Gdy problemem są niewielkie przebarwienia, blizny czy rozszerzone pory, można je spłycić złuszczającym kremem na noc z kwasami, m.in.: pirogronowym, azelainowym i salicylowym.

W gabinecie

Głębokie, pojedyncze brunatne przebarwienia usunie laser. Likwiduje je, pozostawiając nienaruszoną skórę wokół. Cena: od 200 zł.

Ujędrniamy dekolt

Żeby pochwalić się gładką, ładnie napiętą skórą, warto przeprowadzić w domu kosmetyczny lifting. Natłuszczające zabiegi dodadzą skórze sprężystości.

Pielęgnacja w domu

Aby wzmocnić przed latem cienką skórę dekoltu, codziennie ją uelastyczniaj odżywczym olejkiem. Jeśli nie lubisz tłustych konsystencji, wybierz tzw. suchy olejek, który nie pozostawia lepkiej otoczki. Aplikuj go na dekolt i szyję bez pośpiechu, łagodnymi ruchami (instrukcja w kółku).

Tym samym kosmetykiem ujędrniaj biust, masując go od dołu ku górze. Oprócz tego dwa razy w tygodniu poświęć kwadrans na nawilżającą maseczkę. Już po kilku dniach zauważysz, że ciało jest ładnie napięte.

W gabinecie

Wiotką skórę dekoltu silnie ujędrnia mezoterapia Concerto. Za pomocą "pistoletu" aplikowane są pod skórę witaminy i kwas hialuronowy.

Wyszczuplamy biodra

Dzięki prostym zabiegom i wyspecjalizowanym kosmetykom można wyszczuplić ciało i zmniejszyć cellulit.

Pielęgnacja w domu

Nic nie zastąpi drenującego masażu. Ważne, by codziennie poświęcić na zabieg pięć minut. Jeśli chcesz po zimie dodać ciału jędrności, używaj antycellulitowego żelu do mycia na zmianę z gruboziarnistym peelingiem. Okrężnymi ruchami energicznie masuj pupę i biodra pod prysznicem szczotką lub szorstką rękawicą z sizalu. Następnie osusz ciało i wklep balsam czy olejek, np. z silnie ujędrniającymi algami.

Jeżeli chcesz biodra wyszczuplić o rozmiar, najlepiej wykonywać masaż tuż po kąpieli. Nałóż modelujące serum na rozgrzane ciało i wmasuj je w skórę. Możesz wypróbować, np. preparat z masującym, kulkowym roll-onem. Najnowsze kosmetyki wyszczuplające dają efekt już po dwutygodniowej kuracji!

W gabinecie

Wart wypróbowania jest nowy zabieg modelujący i antycellulitowy Venus Legacy, polecany przez aktorkę Salmę Hayek. Zabieg wykorzystuje właściwości pola magnetycznego i radiofrekwencji.

Fakty i mity dotyczące jedzeniaINTERIA.PL
Olivia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas