Reklama

Reklama

Wiosenna odnowa w domowym SPA!

Czas przestać ukrywać ciało pod warstwą kurtek i swetrów. Warto je wyeksponować na wiosenne słońce. Twoja skóra nie wygląda atrakcyjnie po zimie? Stwórz sobie własne SPA!

Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że zaczynamy dobierać lżejsze ubrania. Niestety, po zimie nasze ciało jest bardziej podatne na wiele szkodliwych czynników: niską temperaturę lub jej gwałtowne zmiany. Reaguje też na ubogą w mikroelementy i witaminy dietę.

Skóra często nie wygląda ładnie, co obniża nasze poczucie atrakcyjności i samopoczucie. Często nie mamy ochoty jej eksponować. Potrzebuje odnowy, w czym doskonale pomogą jej kosmetyki stworzone z darów natury i... domowe SPA! Taka pielęgnacja, ze względu na swoje odprężające i relaksujące działanie, pozwoli poprawić zarówno wygląd skóry, jak i twoje samopoczucie.

Reklama

Czym jest SPA?

Nazwa SPA oznacza "zdrowie dzięki wodzie" (łac. sanitas per aquam). Są to zabiegi, którymi koimy i ciało, i duszę. SPA ma za zadanie sprawić, byśmy wyglądały lepiej, pomaga uzyskać wewnętrzną harmonię, zadowolenie i energię.

Filozofia SPA zakłada, że woda może ukoić i relaksować lub pobudzić i stymulować do działania. Zabiegi opierają się na terapiach wodnych i masażach, pielęgnacja obejmuje nawilżanie, odżywianie i ujędrnianie ciała oraz dba o zrelaksowanie, odstresowanie lub pobudzenie umysłu.

Nie trzeba chodzić do salonów na drogie zabiegi - to samo można zrobić w domu, sięgając po receptury do notatek naszych babć i prababć. One także dbały o urodę, a używały w tym celu jedynie naturalnych składników. Dlaczego nie wykorzystać ich wiedzy przy własnoręcznie sporządzanych kosmetykach? Wiadomo przecież, że są one bardziej przyjazne dla skóry, a mogą dawać doskonałe efekty.


Jak przygotować naturalne kosmetyki?

Wiele stron internetowych proponuje skuteczne dla naszej cery przepisy na kosmetyki. Ich przygotowanie jest naprawdę łatwe: wystarczy wymieszać, czasem zmielić lub ogrzać komponenty. Koszty zabiegów także nie będą problemem, gdyż niezbędne składniki możemy kupić bardzo tanio w każdym markecie - warto zajrzeć np. na stronę http://www.promocyjni.pl/, która pomoże znaleźć odpowiednie sklepy w twojej okolicy i produkty w promocyjnych cenach.

Doskonałe do pielęgnacji mogą okazać się produkty, które każda z nas ma w swojej kuchni: kawa, miód, cukier, nabiał, jajka, otręby, owoce i wiele, wiele innych. Doskonałe peelingi do ciała można zrobić z kawy, cukru czy soli, cellulit natomiast usuniemy maskami z kawy lub pomarańczy.


  Na maseczki do twarzy doskonale nadają się różnego typu owoce, warzywa i miód lub mleko, na włosy natomiast świetne są płukanki z ziół lub herbaty. Można też z łatwością wykonać szampony, kosmetyki do rąk lub stóp oraz plastry do depilacji. Ważne, by zakończyć sesję SPA relaksującą kąpielą, wzbogaconą o składniki pożądane przez naszą skórę, takie jak mleko, otręby, zioła lub miód.

Najważniejszy jest relaks

Dobrze jest zapewnić sobie dodatkowe przyjemności, które pozwolą się zrelaksować, takie jak nastrojowa muzyka, świece, zapachowe kadzidełka lub olejki aromatyczne. Możemy także zaprosić przyjaciółki i razem poddać się części zabiegów - nie ma nic przyjemniejszego niż kobiece pogaduszki z maseczką na twarzy.

Dla tych z nas, które mogą czuć się skrępowane pokazywaniem się komuś w trakcie pielęgnacji, najlepsze będą zabiegi zakończone ciepłą, pachnącą kąpielą z książką lub gazetą.

Elżbieta Rząca

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: spa | odnowa na wiosnę | pielęgnacja skóry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy