Reklama

Reklama

Wypadanie włosów po ciąży

Wypadanie włosów po ciąży Chociaż to normalny objaw u młodych mam, to jednak wiele kobiet nie może się z nim pogodzić. O to, czy rzeczywiście nie ma żadnej rady na problemy z włosami, spytaliśmy naszego specjalistę.

Dr Mariola Małecka: Codziennie każdy z nas traci ok. 100 włosów, które przestały już rosnąć. W czasie ciąży proces ten zostaje jednak zahamowany dzięki dużej ilości hormonów. Jakiś czas po porodzie, gdy ich poziom wraca do normy, młode mamy zaczynają mieć problemy z fryzurą: tracą włosy, które powinny wypaść już dawno, i te, które wypadają w normalnym trybie (razem może to być nawet 50 proc).

Nie bez znaczenia jest też fakt, że po urodzeniu dziecka, kobieta zaczyna karmić piersią, przez co jej organizm (a więc także jej włosy i paznokcie) jest osłabiony laktacją: maluszek "wyciąga" z mamy cenne składniki odżywcze.

Reklama

Dlatego w okresie karmienia piersią trzeba zdrowo się odżywiać i przyjmować dodatkowe witaminy oraz mikroelementy (np. preparaty dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji). Można też stosować odżywki, które docierają bezpośrednio do cebulek włosów i je wzmacniają.

Jeżeli mama jest zaniepokojona nadmiernym wypadaniem włosów, powinna pójść do dermatologa, który wykona trichogram.

Podczas tego badania ocenia się fazę wzrostu wybranych losowo stu włosów.

Mam dziecko

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: problemy | wypadanie włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje