Reklama

Reklama

Wytatuowany makijaż

Wyraziste oko, regularna brew i ponętne usta - to efekt makijażu permanentnego. Wielka wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy oraz wspaniały efekt na lata.

Wykonanie makijażu permanentnego jest bardzo proste. W naskórek na głębokość 0,6-1,2 mm, za pomocą specjalnego urządzenia z mocnikiem, w którym znajduje się cienka igiełka, wprowadzony zostaje równomiernie barwnik. To znacznie płycej, niż np. tatuaż. Barwniki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Są bezpieczne, nie podrażniają skóry i nie wywołują alergii. Makijaż permanentny powinien być wykonywany z precyzją i dokładnością, dlatego ważne jest doświadczenie i umiejętności kosmetyczki wykonującej ten zabieg.

Reklama

BRWI

Jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi, to dzięki niemu można uzyskać: ich trwały kolor, korektę kształtu i wielkości łuku brwiowego oraz uzupełnić brakujące włoski lub zrekonstruować brwi po chemioterapii. Linię brwi dobiera się indywidualnie do kształtu twarzy. Piękny zarys łuku można uzyskać nawet wtedy, gdy do tej pory był on nieregularny i nieprawidłowy, zbyt krótki lub zbyt rzadki. Dzięki zabiegowi pigmentacji można także częściowo zatuszować blizny na brwiach nabyte np. w dzieciństwie.

OCZY

W przypadku makijażu permanentnego oczu wykonywana jest kreska na górnej i/lub dolnej powiece. Dzięki temu zabiegowi możemy uzyskać: optyczne podkreślenie oczu, wzmocnienie oprawy oka, poprawę wyrazu oka. Za pomocą różnych kolorów barwników można w znacznej mierze zmienić wygląd swoich oczu. W ten sposób dokonuje się optycznej korekcji zbyt szeroko lub zbyt blisko osadzonych oczu. W przypadku makijażu oczu, barwnik zostaje wprowadzony między włoskami na górnej i dolnej powiece.

USTA

Za sprawą makijażu permanentnego usta zyskują intensywniejszy od naturalnego kolor, wzmocniony lub zmieniony kontur oraz efekt optycznego powiększenia i wypełnienia. Dzięki pigmentacji, usta uzyskują symetryczny kształt i elegancki wygląd. Dodatkowo można się zdecydować na cieniowanie obszaru czerwieni, dzięki czemu optycznie usta wydaja się pełniejsze.

EFEKT

Makijaż permanentny utrzymuje się ok. 5 lat. Jego trwałość zależy od typu i kolorytu skóry. Skóra cienka i sucha utrzymuje barwnik dłużej, tłusta i grubsza - krócej. Podkreśla naturalne piękno rysów twarzy bez sztucznych przerysowań. Za pomocą tego zabiegu łagodzi się wyraz twarzy czy optycznie podnosi opadające powieki. Dzięki niemu można również poprawić zniekształcone rysy twarzy po wypadkach, operacjach i chemioterapii. Makijaż permanentny stosuje się także przy maskowaniu defektów skóry, np. plam pigmentacyjnych, niewielkich blizn i przebarwień, poprzez wprowadzenie barwnika odpowiednio dobranego do koloru skóry.

Zanim się zdecydujesz

Zabieg taki trwa od 30 min do 3 godzin. Zależy to od miejsc wprowadzania barwnika. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich barw, żeby były one jak najbardziej zbliżone do naturalnego kolorytu. Barwniki pochodzenia naturalnego zostają osadzone w naskórku i poprzez zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymują się tam w sposób widoczny do 5 lat. Z czasem barwnik się rozjaśnia i makijaż równomiernie zanika.

Na kilka dni przed planowanym wprowadzeniem barwnika do ust należy przyjmować leki przeciwko opryszczce. Przed makijażem brwi najlepiej odwiedzić kosmetyczkę i poddać się depilacji. Zagwarantuje to satysfakcję zabiegu i jego skrócenie.

Makijaż jest najmocniejszy kilka dni po jego wykonaniu, więc nie należy się przejmować jego intensywna barwą. Wierzchnia warstwa naskórka, która została podrapana igłą, złuszcza się razem z częścią barwnika przez kolejnych kilka dni. Makijaż blednie wtedy o połowę w stosunku do barwy początkowej. W przypadku ust i oczu trwa to około czterech dni, a brwi - tydzień. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja tych okolic i ich natłuszczanie.

Makijaż permanentny jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywanym w znieczuleniu miejscowym (najczęściej maść znieczulająca). W czasie wykonywania makijażu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują.

W nowych barwach, czyli po zabiegu

Kilka dni po zabiegu nie powinno się myć naruszonych miejsc nawet wodą. Kosmetyki kolorowe też nie są wskazane. Przez dwa tygodnie należy zrezygnować z solarium, sauny i basenu. Gorące powietrze i chlorowana woda mogą podrażnić skórę.

Po kilku tygodniach od zabiegu, wymagana jest korekta. Barwnik może się okazać zbyt mocny lub zbyt słaby. Ewentualna, delikatna opuchlizna znika. Korekta najczęściej jest wliczona w cenę zabiegu. Gdy makijaż permanentny zaczyna blednąć, można zabarwić go na nowo, albo zdecydować się na coś nowego w innym miejscu. Pozwoli to zmienić wizerunek i wcielić się w zupełnie nową osobę.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania makijażu permanentnego są: infekcja, ciąża, cukrzyca, łuszczyca oraz przyjmowanie leków sterydowych. Zabieg ten uniemożliwiają również: przebyte choroby gałki ocznej, tendencje do stanów zapalnych spojówki oraz tendencje rodzinne do odwarstwienia siatkówki. Infekcja dróg oddechowych i opryszczka w aktywnej fazie także opóźniają jego wykonanie.

Dla kogo taki makijaż?

Makijaż permanentny jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które poświęciły się karierze i nie mają czasu na codzienny makijaż. Dzięki temu zabiegowi o każdej porze można wyglądać świeżo i atrakcyjnie - zarówno na biznesowym śniadaniu, jak i wykwintnej kolacji. Podobnie rzecz ma się z kobietami-sportowcami, którym to czas i okoliczności niejednokrotnie nie pozwalają na podkreślenie kobiecości i delikatności. Makijaż permanentny może być też wspaniałym rozwiązaniem dla "okularnic", które często nie wiedzą jak się malować, aby wyglądało to elegancko i schludnie. Starsze, aktywne kobiety również mogą sobie pozwolić na ten rodzaj upiększenia. Taki makijaż wyręczy niezbyt sokoli wzrok i niepewną rękę. Poza tym będzie na tyle delikatny i odpowiednio dobrany, że pozwoli uniknąć wrażenia "dzidzi piernik". Jest również doskonałym rozwiązaniem dla kobiet uczulonych na kosmetyki kolorowe, ponieważ barwniki nie powodują alergii.

Ceny makijażu permanentnego zależą od tego, co poddajemy korekcie i w którym salonie oddajemy się w ręce specjalisty. Wypełnienie ust to cena ok. 1.000 zł, kontur ust z cieniowaniem ok. 700 zł, sam kontur ust ok. 500 zł, brwi ok. 800 zł, kreski na powiekach górnych ok. 450 zł, na dolnych ok. 350 zł, a dodatkowe pogrubienie kresek ok. 150 zł.

Makijaż permanentny jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla wielu kobiet. Nigdy się nie ściera i nigdy nie rozmazuje. Każdego ranka przez kilka lat, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, makijaż jest już na twarzy. Dostosowany formą i kolorem, indywidualnie do urody i osobowości sprawdza się idealnie dla każdej kobiety.
Tekst: Anna Rolewska
Konsultacja: Dorota Kozubal, kosmetyczka warszawskiej Galerii Fryzur 99, współpracuje z warszawską Kliniką Chirurgii Plastycznej dr Sankowskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje