Reklama

Reklama

​Za co pokochają cię twoje piersi?

Mężczyźni - bez względu na wiek, stan cywilny i szerokość geograficzną - nie mogą oderwać od nich wzroku. Kobiety do swojego biustu mają zwykle więcej zastrzeżeń i myślą o nim zdecydowanie rzadziej niż panowie. To duży błąd!

Oto lista nawyków, dzięki którym twój biust będzie piękniejszy, jędrniejszy i zdrowszy. Przeczytaj, zapamiętaj, stosuj. Co lubią kobiece piersi?

Dobrze dobrany stanik

Na rozmiar swoich piersi masz niewielki wpływ. Na ich kształt i jędrność - zdecydowanie większy. Twoim sprzymierzeńcem niech będzie dobrze dobrany stanik. Dobrze dobrany, czyli mający właściwy obwód i miseczkę w odpowiednim rozmiarze, mieszczącą pierś w całości. Biustonosz nie może podjeżdżać zbyt wysoko na plecach, mieć opadających ramiączek, pozostawiać luzu w miseczkach itp. Biust nie powinien się też wylewać z żadnej strony. 

Reklama

Nie kupuj więc biustonosza w pośpiechu, na bazarze, bez mierzenia, przez internet. Jeśli nie jesteś pewna, jak kupić odpowiedni - wybierz się do braffitterki. Pamiętaj, że odpowiednio dobrany biustonosz to nie tylko kwestia wyglądu (z odpowiednio wyprofilowanym biustem wyglądasz szczuplej!), ale także wielka ulga dla kręgosłupa.

Regularne badania

Co miesiąc, tuż po miesiączce, wykonaj palpacyjne badanie piersi (tu dowiesz się, jak robić to samodzielnie). Zwracaj uwagę na ich kształt i kolor, wygląd brodawek, ewentualne zmiany. Idź do lekarza, gdy cokolwiek cię zaniepokoi. Raz w roku wykonuj USG piersi, a jeśli skończyłaś 50 lat - co dwa lata wybierz się na mammografię. 

Rak piersi jest najczęściej wykrywanym nowotworem u kobiet, z roku na rok zapada na niego coraz więcej kobiet, w tej chwili dotyka co czternastej Polki. Jednocześnie, jak podkreślają lekarze, wcześnie wykryta zmiana, może był całkowicie wyleczalna.

Masaż i balsam

Miej nawyk dotykania swoich piersi. Nie tylko po to, by je badać, ale także, by masażem poprawić ich jędrność. Podczas masażu, wykonuj koliste ruchy, co kilka dni rób też w tych okolicach delikatny peeling. Korzystaj z ujędrniających, dobrze nawilżających balsamów i pamiętaj, że skóra w okolicach biustu jest delikatna i bardzo wrażliwa. Rozsądnie dawkuj opalanie topless.


Chłód

Zimno daje skórze jędrność, więc nie rezygnuj z naprzemiennych pryszniców ciepłą i zimną wodą. Możesz też wykonywać masaż przy pomocy kostek lodu. Po kilku tygodniach takich zabiegów, zauważysz poprawę.

Sport, sport, sport

Najpopularniejsze ćwiczenie rozwijające mięśnie klatki piersiowej (i podnoszące biust) polega na z złożeniu dłoni, jak do modlitwy i uniesieniu łokci na wysokość dłoni. W tej pozycji przyciskaj wnętrza dłoni do siebie rytmicznie przez kilka minut, powtarzaj to ćwiczenie codziennie. Mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie piersi możesz ćwiczyć na siłowni, świetnie sprawdzi się też pływanie żabką.

Ruch ma jeszcze jedną zaletę - wzmacnia mięśnie kręgosłupa, sprawia, że przestajesz się garbić i lepiej eksponujesz biust.

Dobrego kochanka

Ostatnia na naszej liście (choć wcale nie najmniej ważna!) rzecz, którą możesz zrobić w prezencie dla swojego biustu, to... znaleźć mu człowieka, który troskliwie się nim zaopiekuje. Wszelka forma pieszczot biustu poprawi jego ukrwienie i jędrność, nie mówiąc już o rozkoszy, którą sprawi tobie. 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje