Zabiegi na dłonie: Jak je odmłodzić

Nie muszą zdradzać wieku ani nas postarzać np. przebarwieniami. Medycyna estetyczna dysponuje już nowoczesnymi metodami odmładzania rąk.

Jeśli domowa pielęgnacja nie wystarcza, warto się zastanowić nad specjalną kuracją
Jeśli domowa pielęgnacja nie wystarcza, warto się zastanowić nad specjalną kuracją123RF/PICSEL

Do niedawna to po ich wyglądzie można było odgadnąć wiek każdej z nas. Teraz z pomocą przychodzą nam skuteczne techniki i zabiegi, najpierw wykorzystywane przez lekarzy medycyny estetycznej do odmładzania twarzy.

Do dyspozycji są m.in.: lasery, mezoterapia (czyli podawane głęboko, pomiędzy naskórek a skórę właściwą witaminy) oraz tzw. wypełniacze, np. kwas hialuronowy.

Jeśli domowa pielęgnacja nie wystarcza, by zachować piękno i młodość dłoni, warto się zastanowić nad specjalną kuracją. Każdy zabieg jest poprzedzony indywidualną konsultacją z lekarzem, który dobierze i zaproponuje najlepsze dla nas metody odmłodzenia rąk.

Laser kontra przebarwienia

Na czym to polega? Zabieg laserem typu Genesis sprawdzi się przy pierwszych oznakach starzenia się skóry rąk. Można tą metodą rozjaśnić drobne niedoskonałości, np. przebarwienia posłoneczne i zaczerwienienia, oraz ujędrnić mało elastyczny naskórek.

W trakcie zabiegu lekarz naprowadza na dłonie głowicę lasera. W ten sposób delikatnie podgrzewa sieć naczyń krwionośnych oraz skórę właściwą, stymulując produkcję kolagenu.

Zabieg jest bezbolesny, dlatego nie wymaga znieczulenia. Trwa ok. 20 minut. Może wymagać powtórzeń. Dla kogo? Idealny dla kobiet, które zauważyły już pierwsze oznaki starzenia się rąk. Polecany w profilaktyce anti-aging.

Efekt, cena: Od razu po zabiegu ręce są gładsze, skóra sprężysta, rozjaśniona, bez opuchnięć. Plamki stają się mniej widoczne.

Plus: zabieg stymuluje odnowę kolagenu. Efekt odmłodzenia utrzyma się ok. pół roku.

Ujędrnianie mezoterapią: Na czym polega

Zabieg intensywnie regeneruje skórę dłoni i spowalnia ich starzenie się. Za pomocą cieniutkiej igły lekarz dokonuje kilku do kilkunastu wkłuć w grzbiety dłoni, aby wprowadzić w głąb skóry koktajl rewitalizujących substancji. Ich skład jest dobierany indywidualnie, zależnie od potrzeb. Są w nim m.in.: witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy i oligoelementy.

Dla kogo? Dla osób, które chcą wygładzić i ujędrnić skórę mocno przesuszoną czy zbyt wiotką. efekt, cena Do dwóch dni po zabiegu dłonie mogą być trochę obrzmiałe. Potem skóra na nich stanie się ładnie wygładzona, wyraźnie młodsza.

Dla podtrzymania uzyskanego efektu lekarz może zalecić serię kilku zabiegów (np. w odstępach mniej więcej czterotygodniowych). Koszt jednego zabiegu: od 350 zł (cena zależy od składników koktajlu).

Krem + serum

Chcesz odmłodzić dłonie, a masz tylko ochronny krem do rąk? Wzmocnij jego działanie. Dodaj do niego kilka kropli serum anti- aging. Na posmarowane ręce nałóż na noc rękawiczki.

Modelujące wypełniacze: Na czym to polega

Zabieg przywraca młody wygląd dłoniom z wyraźnymi oznakami starzenia się. Polega na uzupełnieniu ubytku tkanki podskórnej za pomocą tzw. wypełniaczy.

Hitem jest zabieg Radiesse, z zastosowaniem hydroksyapatytu wapnia. Preparat sprawdza się doskonale jako wypełniacz. Oprócz tego silnie stymuluje produkcję kolagenu w skórze (dzięki temu efekt odmłodzenia dłoni utrzymuje się dłużej w porównaniu do zabiegów z innymi wypełniaczami).

Lekarz podaje go cienką igłą (po uprzednim znieczuleniu miejscowym), by wymodelować wierzchnią stronę dłoni. Zabieg trwa ok. 40 minut.

Dla kogo? Dla każdej kobiety, która chce odmłodzić dłonie żylaste, pozbawione sprężystości, z uwypukloną siecią naczyń.

Efekt, cena: Natychmiast po zabiegu dłonie są odmłodzone, bardziej sprężyste. Tkanka podskórna od razu odzyskuje utraconą objętość. Ewentualne podpuchnięcia znikają w ciągu dwóch dni. Po mniej więcej czterech miesiącach pojawia się w skórze nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty.

To przedłuża efekt odmłodzenia skóry dłoni do roku, a często nawet dłużej. Zabieg kosztuje ok. 1600 zł.

Tekst: Jolanta Markowska-Grodecka

Olivia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas