Reklama

Reklama

Zadbaj o cerę zmieniając dietę

Na kondycję naszej skóry wpływ mają rozmaite czynniki. Prócz odpowiedniej pielęgnacji znaczenie ma również nasz jadłospis. Modyfikując dietę możemy skutecznie pozbyć się problemów z cerą, takich jak podrażnienia, wypryski czy reakcje alergiczne.

Gładka i promienna skóra to niedoścignione marzenie wielu kobiet - szczególnie tych, które posiadają problematyczną cerę. Specjaliści przekonują, że nie tylko właściwa, dopasowana do rodzaju skóry pielęgnacja i oczyszczanie pozytywnie wpływają na jej wygląd. Znaczenie ma również to, co ląduje, na co dzień na naszym talerzu. Dieta należy, bowiem do najistotniejszych czynników decydujących o kondycji skóry oraz sposobie, w jaki się starzeje.

Reklama

Pod wpływem zaburzeń funkcjonowania układu trawiennego wygląd cery może diametralnie się zmieniać, w zależności od posiadanych nietolerancji pokarmowych. Zaczerwieniona skóra, nagle pojawiające się wypryski czy tzw. worki pod oczami mogą być skutkiem spożywania konkretnych produktów, których warto unikać, jeśli zależy nam na promiennej i pozbawionej niedoskonałości cerze.

Cukier

Nieestetyczne zmarszczki na czole, obwisła skóra pod oczami, cera sprawiająca wrażenie szarej i zniszczonej, a także pojawianie się plam na całej twarzy mogą być reakcją alergiczną skóry na nadmierne spożycie cukru. Za jego sprawą, bowiem zachodzi w skórze prowadzący do szybszego starzenia proces glikacji, który niszczy kolagen. Oznacza to, że skóra staje się mniej elastyczna, a zarazem bardziej podatna na zmarszczki.

Zgodnie ze znaną już w starożytności teorią mapy twarzy, łączącą wygląd poszczególnych jej części z funkcjonowaniem narządów wewnętrznych, przewód pokarmowy skorelowany jest z czołem. To, dlatego w momencie, gdy układ trawienny nie działa prawidłowo, pierwsze symptomy zauważymy właśnie na czole - głównie pod postacią plam i widocznych linii. Najlepszą receptą na pozbycie się problemu będzie, zatem ograniczenie spożycia cukru.

Alkohol

Nie od dziś wiadomo, że napoje wyskokowe nie służą cerze, a po suto zakrapianej uczcie nasza twarz nie prezentuje się na ogół zachwycająco. Dzieje się tak, dlatego, że alkohol powoduje odwodnienie organizmu, co dotyczy również skóry. Zgodnie z teorią mapy twarzy obszar między brwiami powiązany jest ze zdrowiem wątroby, dlatego to właśnie tutaj po spożyciu wysokoprocentowych trunków pojawia się więcej linii i bruzd.

Następnego dnia po spożyciu alkoholu możemy, więc zauważyć wyraźne zmarszczki lub zaczerwienienia między oczami, opadające powieki, powiększone pory oraz silnie zaczerwienioną skórę - zwłaszcza na policzkach i nosie, co jest skutkiem rozszerzenia za sprawą działania alkoholu naczyń krwionośnych.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje