Załóż na głowę przed pójściem spać. Włosy jeszcze nigdy nie były tak proste

W trakcie snu nasze włosy trą o poduszkę, a w efekcie nad ranem mogą być zmierzwione, skołtunione, a wkrótce również zniszczone. Jak uniknąć tego problemu i obudzić się z prostymi włosami, niewymagającymi niemal żadnych zabiegów pielęgnacyjnych? Wystarczy założyć na głowę… rajstopy. Brzmi zabawnie? Włosy będą nam za to wdzięczne!

Jak mieć proste włosy po nocy? Prosty trik może zdziałać cuda
Jak mieć proste włosy po nocy? Prosty trik może zdziałać cuda123RF/PICSEL

Jak mieć proste włosy po nocy? Wypróbuj prosty trik

Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak mocno nasze nocne nawyki wpływają na kondycję włosów. To, w jaki sposób śpimy ma niemal kluczowy wpływ na ich późniejszy wygląd. W trakcie snu nasze włosy są bowiem narażone na uszkodzenia mechaniczne. Nic w tym dziwnego, niektórzy z nas w nocy, zupełnie nieświadomie, zmieniają pozycję nawet 30 razy.

Wówczas włosy trą o poduszkę, co wpływa na zniszczenie ich struktury. Kosmyki mogą się też plątać, co w efekcie wpłynie na rozdwajanie się końcówek, łamanie, a nawet puszenie. Kardynalnym błędem jest położenie się do łóżka z rozpuszczonymi, świeżo umytymi i jeszcze wilgotnymi włosami. Co więc zrobić, aby rano obudzić się z gładkimi, prostymi kosmykami? Prosty trik sprawi, że nasze włosy odżyją.

W trakcie snu nasze włosy narażone są na uszkodzenia mechaniczne
W trakcie snu nasze włosy narażone są na uszkodzenia mechaniczne123RF/PICSEL

Załóż na głowę przed zaśnięciem. Włosy ci za to podziękują

TikTokerka Amber Castoreno postanowiła podzielić się z internautkami swoim sposobem na nieskazitelnie proste włosy. Jak się okazuje, przed snem kobieta zakłada na głowę... rajstopy. Z pozoru zabawny sposób przynosi jednak zaskakujące efekty. Świetnie sprawdzi się szczególnie w przypadku długich, naturalnie prostych włosów, ale pokochają go również te kobiety, które często sięgają po prostownicę.

Jak instruuje TikTokerka, wystarczy obciąć końcówki rajstop, a kolejno założyć je na głowę tak, jak czepek do spania. Następnie należy podzielić włosy na dwie części i włożyć je go nogawek. Teraz wystarczy jedynie zawinąć je dookoła głowy i związać na końcach.

Chcąc chronić w nocy swoje włosy nigdy nie kładźmy się z rozpuszczonymi pasmami. Specjaliści radzą, aby każdorazowo przed snem wiązać włosy w kucyk. Ale jak to? Zwykła gumka odgniecie się przecież na włosach, pozostawiając na nich nieestetyczny ślad. Dlatego też w tym przypadku warto sięgnąć po frotkę wykonaną z delikatnego materiału. Sprężynki i szorstkie gumki odrzućmy w kąt.

Jak najlepiej związać włosy na nos?

Chcąc poprawnie zadbać o swoje włosy przed zaśnięciem warto je odpowiednio spleść. Właścicielki kręconych lub falowanych kosmyków mogą zdecydować się na warkocze w każdej postaci: francuzy, kłosy czy warkocze holenderskie. Tymczasem proste włosy powinny zostać luźno związane w wysoką kitkę na czubku głowy. Rano będą zachwycać wyglądem.

"Zbliżenia": Ewa Woydyłło o źródłach szczęścia, poczuciu wartości i neuroróżnorodnościINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas