Reklama

Produkty, które wypłukują blond. Jajecznica zamiast słonecznych kosmyków

Nie chcesz co miesiąc odświeżać blondu? Wizyty w salonach fryzjerskich nie należą do najtańszych, a utrzymanie tego koloru w dobrej kondycji nie jest takie łatwe. Jednak istnieje szereg błędów, które dodatkowo przyczyniają się do jego wypłukiwania. Sprawdź, czego unikać, by cieszyć się pięknymi blond włosami.

Blond jest uwielbiany przez wiele kobiet. Jednak to jeden z najtrudniejszych do utrzymania kolorów włosów. Jest szczególnie podatny na wypłukiwanie. Warto więc zadbać odpowiednio o swoje pasma i wiedzieć, czego unikać, aby jak najdłużej utrzymać na nich piękny odcień.

Zabezpieczaj włosy przed wodą słoną i chlorowaną

Wypłukiwanie blondu może być spowodowane zarówno przez słoną wodę morską, jak i tę chlorowaną z basenu. Nie trzeba jednak rezygnować z kąpieli wodnych czy pływania. 

Można zabezpieczyć włosy, używając czepka lub stosując specjalne kosmetyki ochronne. Z kolei po wyjściu z morza czy basenu należy umyć pasma czystą wodą, a najlepiej również szamponem.

Reklama

Czytaj także: Możesz nawet nie wiedzieć, że masz kręcone włosy. Jak to sprawdzić?

Chroń włosy przed promieniami UV

Niekorzystne dla blondu jest również opalanie. Promienie UV mogą powodować blaknięcie koloru, a także niszczyć włosy, m.in. przez przesuszanie końcówek. Powinniśmy zadbać o nie w tej sytuacji tak samo, jak dbamy o skórę.

Przed wystawieniem się na ekspozycję słońca warto zabezpieczyć włosy produktem zawierającym filtr UV i dodatkowo ubrać czapkę, kapelusz czy chustkę. 

Uważaj na niektóre produkty do włosów

Chcąc utrzymać blond w dobrej kondycji, musimy także używać odpowiednich produktów do mycia i pielęgnacji włosów. Mocno oczyszczające szampony wysuszają włosy, co powoduje szybsze wypłukiwanie pigmentu.

Należy zatem używać produktów nawilżających, a także przeznaczonych dla włosów farbowanych. Dobrym rozwiązaniem będą fioletowe szampony, odżywki czy płukanki, które zapobiegają żółknięciu koloru.

Unikaj wysokiej temperatury

Pięknym włosom nie sprzyjają także wysokie temperatury zarówno jeśli chodzi o wodę, jak i powietrze suszarki czy stylizacje na gorąco. Lepiej unikać zatem lokówki i prostownicy.

Warto myć włosy w letniej wodzie oraz suszyć je chłodnym nawiewem. Nie zapominajmy też o stosowaniu kosmetyków termoochronnych, aby nie szkodzić naszemu blondowi.

Zobacz również: Najczęściej popełniane błędy podczas mycia włosów. Lepiej ich unikaj

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: blond włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy