Reklama

Reklama

Zmień długość włosów na jeden dzień!

Lubisz swoją długość włosów, ale czasem masz ochotę na zmianę? Nie biegnij od razu do fryzjera. Wypróbuj nasze sposoby na skrócenie ich... fryzurą! Pokazujemy też triki, dzięki którym włosy wydadzą się dłuższe.

Krótki bob

1. Możesz się tak uczesać, jeśli twoje włosy są proste, sięgają za ramiona i masz długą, asymetryczną grzywkę.

2. Włosy znajdujące się nad linią uszu zbierz do góry i zepnij na czubku klipsem. Z pozostałych, spływających na kark pasm zrób dobierany warkocz. Pleć go w poziomej linii: zacznij przy jednym uchu i skończ obok drugiego. Końce zapleć w klasyczny warkocz. Następnie przypnij go wsuwkami do splecionego wcześniej dobieranego.

3. Spięte do góry włosy spryskaj lakierem typu push-up. Następnie rozpuść je i delikatnie rozczesz. Zbierz luźno pasma, pod splecionym warkoczem i zwiąż je cienką gumką. Potem schowaj końce włosów pod powstałą z włosów bombkę. Aby się nie wysunęły, przypnij je do ukrytego pod spodem warkocza.

Reklama

Jeśli chcesz dodać fryzurze lekkości, z przodu wyciągnij długą grzywkę i zaczesz ją na bok. Następnie lekko roztrzep włosy dłońmi. Całość utrwal lakierem.

Długie loki

1. Taka fryzura będzie wyglądała świetnie, gdy masz długie kręcone włosy, wycieniowane na wysokości brody. Jeśli twoje włosy są proste, też możesz się tak uczesać. Na noc zakręć je na papiloty lub tuż przed stylizacją – na lokówkę.

2. Zbierz do góry krótszą, wycieniowaną warstwę włosów i zepnij ją spinką. Z dłuższej warstwy luźno opadających włosów zrób nad karkiem koczek: skręć je w ciasny rulon i zwiń w ślimaczek. Tak skręcone włosy przypnij kilkoma wsuwkami.

3. Zebrane do góry włosy spryskaj sprayem dodającym objętości, a następnie je rozpuść. Aby dobrze ukryć zwinięty pod nimi koczek, natapiruj końce włosów grzebieniem z gęstymi ząbkami. Dodatkowo możesz roztrzepać je palcami i spryskać od dołu lakierem.

Dopnij pasemka do chłopięcej fryzuryMasz krótkie, wycieniowane włosy, a zamarzyły ci się opadające na kark długie kosmyki? Wypróbuj dopinane pasemka! Dobierz odpowiedni kolor i wepnij je pod swoje naturalne pasma. Możesz dodatkowo natapirować włosy, pod które przypniesz pasemka. Dzięki temu lepiej ukryją się „doczepki”. W ten sposób stworzysz zadziorną fryzurę w rockowym klimacie.

Fale za kark

1. Twoje włosy sięgają co najmniej za kark, są ścięte prosto i nie masz grzywki? Jeśli tak, możesz wypróbować tę fryzurę. Aby nadać jej styl retro, stwórz na włosach łagodne fale. Pasmo po paśmie nakręcaj je aż do samej nasady na grubą lokówkę. Gdy zakręcisz już wszystkie, rozczesz loki szczotką z włosia, a uzyskasz gładkie fale.

2. Opuść głowę, natapiruj grzebieniem spód włosów i spryskaj lakierem. Dzięki temu pasma nie będą się rozsypywały i łatwiej je potem podepniesz. Następnie zwiąż włosy gumką na wysokości karku.

3. Chwyć za gumkę i podwiń włosy pod spód, aby ukryć końce. Przypnij je pod włosami kilkoma wsuwkami na takiej wysokości, aby fryzura sięgała za uszy. Jeśli końce związanych włosów są zbyt długie, aby bez problemu schować je oraz przypiąć, najpierw nawiń je na dłoń i dopiero wtedy dobrze umocuj pod spodem wsuwkami.

Wydłuż włosy wypełniaczem do koka

Aby zrobić duży efektowny kok, nie musisz mieć włosów do pasa. Dzięki gąbkowemu wypełniaczowi w rozmiarze XL możesz stworzyć taką fryzurę już z włosów sięgających do ramion! Zrób to tak: zwiąż pasma w kucyk. Następnie przeciągnij go przez otwór w wypełniaczu i otul gąbkę włosami. Końce przypnij tuż przy gumce.

Proste, za łopatki

1. Ten sposób na skrócenie fryzury jest idealny, gdy twoje włosy są proste, sięgają do ramion i masz długą grzywkę.

2. Wilgotne włosy spryskaj kosmetykiem podkreślającym skręt loków i chroniącym je przed wysoką temperaturą (spray Wella, Wellaflex, 15 zł). Użyj lokówki o małej średnicy – im cieńsza, tym skręt loków będzie mocniejszy, a włosy krótsze.

Wybieraj kolejno cienkie pasma włosów i nawijaj je na lokówkę od nasady aż po same końce. Poczekaj ok. 10 sekund. Gdy wyciągniesz lokówkę, spryskaj pasmo mocnym lakierem. Postępuj tak samo, aż zakręcisz i skrócisz wszystkie długie włosy.

3. Aby fryzura stanowiła całość, zakręć także grzywkę. Podziel ją na cieńsze pasma i nawijaj na lokówkę. Na koniec roztrzep włosy dłońmi i wgnieć w nie piankę utrwalającą loki (pianka do kręconych włosów, Nivea Flexible Curls, 12,50 zł).

Tekst: Joanna Waryszak

Olivia
Dowiedz się więcej na temat: długość | fale | Joanna | Nivea | dzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy