Zniszczone włosy? Tak możesz tego uniknąć...

Nieważne - krótkie, długie, proste czy kręcone. Wszyscy marzą o pięknych włosach, ale rzeczywistość często wygląda całkiem inaczej. Jest parę tricków, które sprawią, że włosy będą zdrowsze i przede wszystkim będą się świetnie prezentować przy każdej okazji.

Ty też możesz mieć piękne, lśniące włosy!
Ty też możesz mieć piękne, lśniące włosy!123RF/PICSEL

Pierwszym najczęściej pojawiającym się błędem jest brudna szczotka do włosów. Zwłaszcza starych kosmyków nie powinno w niej być. To właśnie na nich zbiera się najwięcej bakterii. Najlepiej raz w miesiącu szczotkę przeczyścić proszkiem do pieczenia i wodą.

Zbyt mocne wiązanie w kucyk gumką jest również niekorzystne dla wyglądu włosów. To powoduje ich wyrywanie, ale również rozdwojenie. Ważne jest również, by gumka nie miała żadnych metalowych elementów.

Reklamy obiecują różne cuda. Preparaty z dnia na dzień mają często poprawić kondycję włosów, ale często później pojawia się zawód. A tam zbyt wiele chemii sprawia, że podrażnione są nie tylko włosy, ale i skóra głowy. Przede wszystkim chodzi o wszelkie farbowanie czy rozjaśnianie.

Nie powinno się również używać zbyt ciepłej suszarki. Lepiej włosy wysuszyć zimnym powietrzem aniżeli gorącym, mimo że dłużej to potrwa. Należy także pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek. Optymalnie podcięcie jednego do trzech centymetrów miesięcznie daje najlepsze efekty.

Od lat panuje mit, że powinno się często zmieniać szampony. Nie jest to prawdą, ale na pewno zmiana na lepszy produkt może się opłacić. Gdy włosy są mokre, to należy je jeszcze bardziej ostrożnie czesać. Są bowiem bardziej podatne na wszelkie złamania czy inne uszkodzenia mechaniczne.

Pamiętaj, by regularnie czyścić swoją szczotkę do włosów
Pamiętaj, by regularnie czyścić swoją szczotkę do włosów123RF/PICSEL
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas