Reklama

Reklama

Zregeneruj włosy po zimie

Bywa dla nas bezlitosna. Ale szybko możesz naprawić jej skutki

1. Przeciwdziałaj przetłuszczaniu się

Myj je tak często, by nie wyglądały na nieświeże. Przetłuszcza się przede wszystkim skóra głowy i włosy tuż przy nasadzie, a ich końcówki są po zimie przesuszone. Dlatego odżywki do włosów tłustych nakładaj tylko do połowy długości pasm. Wypróbuj: Biomaseczkę do skóry głowy Dermaglin Kuracja przeciw przetłuszczaniu się włosów (15 zł).

2. Zapobiegaj rozdwajaniu się

Przede wszystkim regularnie podcinaj włosy. Już samo to sprawi, że odzyskają blask i energię. Myj je szamponem nawilżającym do włosów suchych. Wypróbuj: Szampon nawilżający Soraya Family Fresh (9 zł).

3. Hamuj elektryzowanie się

Do czesania nie używaj plastikowych grzebieni, lepsze są drewniane. Koniecznie stosuj odżywki nawilżające (1-2 razy w tygodniu). I ostrożnie używaj suszarki (gorący strumień powietrza powoduje ich przesuszanie i łamanie). Jeśli tylko możesz, pozwól włosom samym wyschnąć. Wypróbuj: 3. Odżywkę Ziaja Intensywne nawilżanie (5 zł).

4. Ożywiaj włosy, skórę głowy

Zapobiegniesz w ten sposób ich nadmiernemu wypadaniu. Po zimowej diecie, uboższej w naturalne witaminy i minerały, cebulki włosów są słabsze. Wzmocnisz je, stosując specjalne toniki, które wciera się w skórę. Przyda ci się też regenerująco-nawilżająca maseczka. Nałóż ją grubą warstwą na wilgotne włosy. Po 20 min dokładnie zmyj z pasm. Wypróbuj: Maskę Prosalon Intensis Moisture (22 zł).

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy