10 domowych sposobów na pajączki
Pajączki najczęściej występują na nogach i twarzy. Są nieprzyjemne i wielu kobietom mogą zaburzyć pewność siebie. Pajączki pojawiają się z wielu powodów, w tym w wyniku ciąży, nadwagi, zmian hormonalnych, prac związanych z ciągłym siedzeniem lub staniem, a także mogą być dziedziczne. Obecnie pajączki można usunąć podczas zabiegu, ale nie jest to tanie. Jednak istnieją naturalne i tanie sposoby, które mogą być równie skuteczne. Oto kilka z nich.
Rozmaryn skutecznie zapobiega stresowi i depresji, a także może okazać się dobrym sposobem na pajączki. To zioło usprawnia krążenie krwi w organizmie, dzięki czemu znajduje zastosowanie w wielu produktach do pielęgnacji skóry.
Dziurawiec zwyczajny
Regularnie stosowany dziurawiec zwyczajny, zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, może pomóc w pozbyciu się pajączków. Olejek z dziurawca należy wcierać w miejsca zaatakowane przez pajączki. Napar z dziurawca okaże się pomocny w ukojeniu bólu powstałego w wyniku rozszerzonych naczynek krwionośnych.
To kolejne zioło, które może zredukować zapalenie i zmniejszyć widoczność pajączków. Oczar wirginijski można pić jako napar lub stosować jako kompres, co może być nawet bardziej skuteczne. Oczar jest bogaty w olejki eteryczne, kwas galusowy i garbniki, które korzystnie wpłyną na wygląd skóry.
Ruszczyk kolczasty
Najbardziej skuteczną substancją znajdującą się w tej roślinie jest ruskogenin, który zmniejsza zapalenie i zwęża naczynia krwionośne, a ponadto wzmacnia żyły. Dla najlepszych efektów najlepiej spożywać przynajmniej 100 mg ruskogeniny trzy razy dziennie.
To kolejne zioło pochodzące z medycyny ajurwerdyjskiej, które zmniejsza zapalenie naczynek krwionośnych, a przez to zapobiega powstawaniu pajączków. Goggul pozytywnie wpłynie na krążenie krwi w organizmie i poprawi wygląd skóry.
Echinacea
To zioło jest znane przede wszystkim z tego, że poprawia odporność organizmu, jednak potrafi też skutecznie leczyć pajączki. Podobnie jak wyżej wspomniane zioła, echinacea zmniejsza zapalenie i przynosi ulgę w bólu, który często towarzyszy pajączkom.
Czosnek zawiera wiele substancji przeciwzapalnych i głównie dzięki temu może bardzo skutecznie eliminować pajączki. Wystarczy zmiażdżyć co najmniej 5 ząbków czosnku i zjeść na surowo. Czosnek może obniżać poziom białka w organizmie, a przez to przyczyni się do zredukowania pajączków.
Imbir
Imbir to kolejny produkt o dużych właściwościach przeciwzapalnych, które pozbędą się pajączków i bólu, który często im towarzyszy. Poprawia on również krążenie krwi, dzięki czemu ograniczy powstawanie nowych pajączków. Należy wcierać sok z imbiru z odrobiną witaminy E w miejsca, gdzie widoczne są pajączki.
Udowodniono, że cebula jest skutecznym i naturalnym sposobem na przyswajanie i dystrybucję białek w organizmie, co chroni przed powstawaniem żyłek na powierzchni skóry. Wystarczy regularnie spożywać surową cebulę lub włączyć ją do swojej diety. Dzięki temu organizm otrzyma wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a wygląd skóry się poprawi.
Brahmi
Brahmi to zioło pochodzące z Indii, które od dawna uważa się za jeden z najskuteczniejszych sposobów w walce z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, szczególnie w medycynie ajurwerdyjskiej. Zawiera wiele witamin korzystnie wpływających na wygląd skóry. By ukoić ból związany z pajączkami, wystarczy pocierać liśćmi skórę nóg.