Reklama

11 przykładów z życia ekstrawertycznego introwertyka

Bardzo często ludzie widzą mnie jako totalną ekstrawertyczkę, ponieważ ta część mojej osobowości przykuwa największą uwagę. Jednak druga strona mojej osobowości, która sprawia, że zostaję w domu i cały dzień czytam, nie jest tak zauważalna. Tak naprawdę ekstrawersja i introwersja nie są zachowaniami, które się wykluczają. Jest to środek. Osoby takie jak ja mogą być bardzo blisko tego środka lub wahać się między jego stronami. Wiem, że jest to skomplikowane. Niektórzy z nas nauczyli się być bardziej ekstrawertyczni, ponieważ zdali sobie sprawę, że podstawą ludzkiej natury jest interakcja z innymi, co jest rzeczą nieuniknioną. Aby rozjaśnić trochę całą sytuację przedstawiam kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o ekstrawertycznych introwertykach.

Bardzo często milczymy, jednak nie oznacza to, że nie chcemy rozmawiać

Mamy wiele myśli, o których chcemy mówić, jednak wydaje nam się, że mogą cię one nie zainteresować. Wolimy słuchać i dowiadywać się rzeczy o tobie, ponieważ wiemy, że lubisz mówić.

A to, że lubimy być w otoczeniu innych ludzi, nie znaczy, że chcemy rozmawiać

Rozmowa wymaga wiele wysiłku. Dla nas bycie w otoczeniu innych osób bardzo często jest wystarczające, abyśmy czuli się szczęśliwi. Wiem, że to jest skomplikowane.

Wolimy spotkać się z tobą w cztery oczy, niż w grupie. Możemy słuchać cię wiecznie

Spotkania w cztery oczy są bardziej intymne, a to właśnie lubimy. W takiej sytuacji mamy szanse poznać cię lepiej i porozmawiać o rzeczach, które nas naprawdę interesują, a nie toczyć małe pogawędki, które zaangażują całą grupę.

Reklama

Czasami nie odpisujemy na wiadomości, ponieważ nie chcemy rozmawiać – z nikim

Nie jest tak, że nienawidzimy ludzi lub jesteśmy zirytowani. Czasami po prostu jesteśmy tak zmęczeni rozmowami, SMS-owaniem i czatowaniem na Skypie, że nie mamy ochoty na dyskusję. Nie mamy nic przeciwko spotkaniom towarzyskim, jednak nie oczekuj od nas rozmowy, jeśli mamy właśnie taki humor.

Mimo że potrzebujemy czasu tylko dla siebie, to czasem czujemy się samotni

Bardzo ciężko jest znaleźć równowagę między czasem tylko dla siebie, a uczuciem samotności. Często chcemy gdzieś wyjść, ponieważ czujemy się samotni, jednak nasze mieszkanie jest na tyle wygodne, że jednocześnie nie chce nam się z niego wychodzić.

Ciężko jest nas wyciągnąć z domu, jednak jak już się to uda, to zawsze dobrze się bawimy

Czasami, aby wyciągnąć nas z domu trzeba nas do tego zmusić. Nie znaczy, to że nie chcemy wyjść, po prostu zaczynamy myśleć „A co jeśli nie będzie fajnie? Mogę przecież czytać książkę. A co, jeśli wszystkie bilety są wyprzedane? A co, jeśli oni nie chcą żebym szedł i zapraszają mnie tylko dlatego, że chcą być mili?”. Zaczynamy analizować i wymyślać rzeczy, które mogą pójść źle i używać ich jako wymówek.

Zazwyczaj nie jesteśmy najbardziej rozmowną osobą w grupie, jednak jeśli ktoś potrzebuje towarzystwa, może na nas liczyć

Jesteśmy szczęśliwi, jeśli możemy z kimś porozmawiać. Wiemy, że rozmowa może być czasem niewygodna, dlatego jeśli widzimy, że ktoś radzi sobie gorzej w utrzymaniu konwersacji niż my, to przejmujemy inicjatywę, aby osoba ta poczuła się bardziej komfortowo.

Ponieważ czasami jesteśmy towarzyscy i wyrachowani w tym samym czasie, to zdarza się, że kończymy jako liderzy

Ludzie myślą, że nadajemy się na liderów. Potrafimy wstać i mówić do grupy ludzi wtedy, kiedy jest to potrzebne. Potrafimy również podejmować decyzję. Jednak często analizujemy samych siebie i mamy niskie mniemanie, co do własnych umiejętności. Nie wierzymy w to, że jesteśmy na tyle dobrzy, aby być liderami. Zawsze wydaje nam się, że możemy być lepsi, jednak słysząc pochwały, czujemy się speszeni.

Ludzie myślą, że jesteśmy flirciarzami. Nie jesteśmy

Rozumiemy, że interakcje z innymi ludźmi są częścią życia, dlatego staramy się wkładać w to wysiłek i szczerze chcemy, aby ludzie wiedzieli, że mają naszą uwagę.

Nie lubimy pogawędek

Jeśli możemy, to unikamy pogawędek, ponieważ chcemy cię poznać, wiedzieć co myślisz, jakie są twoje cele czy jaka jest twoja rodzina. Nie chcemy przeprowadzać rozmów na temat tego, jaka jest pogoda. Jednak jeśli ty czujesz się komfortowo w rozmowie o pogodzie, to my się dopasujemy.

Zazwyczaj nie mamy grupy przyjaciół

Jeśli cię lubimy, to lubimy cię szczerze. Jesteśmy bardzo wybredni w kwestiach osób z którymi spędzamy czas. Jeśli spotkaliśmy się z tobą dużo razy, to możesz uznać to za komplement. Naprawdę. Dla nas rozmowa z innymi jest męcząca i dlatego, jeśli chcemy spędzać z tobą czas i poświęcać ci naszą energię, to to naprawdę jest coś. To nie jest tak, że mamy o sobie duże mniemanie. Po prostu nie chcemy tracić energii dla ludzi, których towarzystwo nam nie odpowiada.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cechy charakteru | introwertyk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy