Reklama

Reklama

3 dni - dieta ryżowa

Chcesz oczyścić organizm i poprawić swój wygląd? Zastosuj trzydniową dietę ryżową.

Trzydniowa dieta detoksykująca jest monodietą, co oznacza, że przez określony czas przyjmuje się tylko jeden rodzaj pożywienia - w tym przypadku ryż brązowy.

Dieta ryżowa pomaga oczyścić organizm i jest doskonałą alternatywą dla radykalnych metod takich jak głodówka. Nie powinno się jej jednak stosować dłużej niż trzy dni. Ponownie można ją zastosować najwcześniej po upływie miesiąca. Monodiety mogą być pomocne, kiedy chcemy detoksykować organizm lub szybko zrzucić kilka kilogramów, jednak długoterminowe ich stosowanie może być szkodliwe. Żaden pojedynczy produkt nie jest w stanie dostarczyć wszystkich - odpowiednio zbalansowanych - niezbędnych składników odżywczych. Z tego względu monodiet nie wolno przedłużać - nawet jeżeli jesteśmy zachwycone osiągniętymi efektami.

Reklama

Ten wspaniały ryż

Ryż brązowy jest bogaty w witaminy (m.in. B1, B2, PP, B6, K i E), makro i mikroelementy (wapń, magnez, fosfor, potas, cynk, żelazo) oraz błonnik. Zawiera także białko i węglowodany. Dzięki dużej zawartości błonnika ryż naturalny zapewnia uczucie sytości na dłuższy czas, reguluje pracę przewodu pokarmowego, wymiata z jelit niestrawione resztki i pomaga pozbyć się toksyn. Oprócz tego obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Te właściwości powodują, że ryż doskonale nadaje się do przeprowadzenia krótkiej diety oczyszczającej. (Uwaga: Stosowanie monodiety ryżowej w dłuższym okresie może doprowadzić do niedoboru witamin i osłabienia kości).

Jak stosować?

Szklankę ryżu brązowego gotujemy w 2,5 szklankach nieosolonej wody przez ok. 30 minut. Nie dodajemy przypraw. Ugotowany ryż można posypać posiekaną zieloną pietruszką (zawiera dużo witaminy C nieobecnej w ryżu). W ciągu dnia możemy zjeść tyle ryżu, ile tylko chcemy - ważne jest jednak to, w jaki sposób go jemy. Każdy kęs należy długo i starannie przeżuwać i koncentrować się wyłącznie na tej czynności (żadnego czytania gazety i oglądania telewizji przy jedzeniu).

Podczas stosowania diety należy pić dużo wody (więcej rano, mniej wieczorem), dozwolona jest również herbata zielona. Rano warto wypić szklankę wody z cytryną - pomoże uzupełnić witaminę C.

Przeczytaj też o diecie gryczanej!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy