Reklama

4 sposoby radzenia sobie z zawrotami głowy

Zawroty głowy sprawiają, że czujesz się słabo, chwilowo tracisz zdolność widzenia lub równowagę. Chwilowy brak dopływu krwi do mózgu powoduje zawroty głowy. Jest to objaw wielu problemów zdrowotnych takich jak obniżenie ciśnienia krwi, zaburzeń lękowych, bólów głowy, zakażenia ucha, zaburzenia pracy serca, anemie czy udar cieplny. Zawroty głowy mogą być także spowodowane przez odwodnienie, biegunkę, zmiany hormonalne, skutki uboczne niektórych leków, stres, gorączkę, wymioty oraz inne słabości. Jednakże, jeśli cierpisz na częste zawroty głowy skonsultuj się z lekarzem dla prawidłowego zdiagnozowania ich przyczyny. Jeżeli zaś zdarzy ci się mieć zawroty głowy skorzystaj z naturalnych środków, które dają długotrwały efekt bez żadnych skutków ubocznych.

Głębokie oddychanie

Głębokie oddychanie jest najlepszym sposobem radzenia sobie z zawrotami głowy. Ponieważ zapewnia ono doprowadzenie odpowiedniej ilości tlenu do mózgu, dodatkowo rozluźniając system nerwowy.

Usiądź lub połóż się wygodnie, w miejscu gdzie nikt ci nie będzie przeszkadzał. Jedna rękę połóż na brzuchu, a kciuk drugiej ręki przyłóż do nozdrza. Pamiętaj, aby zamknąć usta i zacznij powoli oddychać przez otwarte nozdrze. Powoli głęboko wciągaj powietrze, aż brzuch będzie wypełniony powietrzem. Wstrzymaj oddech i zamknij oba nozdrza. Następnie wykonaj powolny wydech po 2-3 sekundach od wstrzymania oddechu. Powtórz ten proces 10 razy, a następnie usiądź i przez 5 minut oddychaj normalnie. Wykonywanie tego ćwiczenia raz w ciągu doby pomoże ci się pozbyć wielu problemów zdrowotnych.

Reklama

Cytryna

Witamina C i inne składniki odżywcze znajdujące się w cytrynie wzmacniają układ odpornościowy. To czyni cytrynę naturalnym środkiem energetyzującym. Do szklanki gorącej wody wsyp 2 łyżeczki cukru lub miodu i dodaj świeżo wyciśnięty sok z połowy cytryny. Dobrze wymieszaj i wypij, by uwolnić się od zawrotów głowy.

Miód

Miód zawiera naturale cukry, które zwiększają poziom energii, tym samym uwalniając od zawrotów głowy. Zapobiega także niskiemu poziomowi cukru, co jest częstą przyczyną zawrotów. Zmieszaj 2 łyżeczki miodu z 2 łyżeczkami octu jabłkowego w szklance ciepłej wody. Dobrze wymieszaj i pij 2-3 razy dziennie.

Imbir

Imbir to skuteczny środek w leczeniu zawrotów głowy i nudności. Pobudza odpowiedni przepływ krwi do mózg i innych części ciała, które zmniejszają intensywność zawrotów głowy.

Umyj i obierz imbir, następnie pokrój na małe plasterki. Umieść je w szklance i zalej gorąca wodą. Zostaw na kilka minut do zaparzenia, potem przecedź. Dodaj miód i sok z cytryny.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zawroty głowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy