5 powodów dla których nie powinno się spać w biustonoszu
Zdarzyło ci się, że byłaś tak zmęczona, że padłaś na łóżko bez zdejmowania stanika? Chyba każda kobieta doświadczyła tego na jakimś etapie. O ile przespanie całej nocy w biustonoszu raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodziło, pamiętaj, że kilka sekund poświęcone na jego zdjęcie, może mieć tylko korzystny wpływ na twoje zdrowie.
Krążenie krwi w organizmie jest szczególnie podatne na noszenie biustonosza podczas snu, szczególnie wtedy, gdy biustonosz jest usztywniany metalowymi drutami. Jeśli przylegają zbyt ściśle do twojego ciała, mięśnie piersiowe będą skrępowane i ulegną zwężeniu, wpływając negatywnie na docieranie krwi do nerwów ramion. Dodatkowo, biustonosz uciskowy, typu sportowego, może uszkodzić tkankę w piersiach, jeśli będzie noszony zbyt często, właśnie poprzez stałe ograniczanie krążenia.
Kolejnym, istotnym efektem ubocznym spania w biustonoszu jest podrażnienie skóry. Haftki mogą wpijać się w skórę, podobnie jak ramiączka, które mogą doprowadzić do powstawania ran, a nawet cyst, jeśli ciało poddawane będzie takiej stymulacji przez długi czas.
Powyższe przyczyny – czyli problemy z krążeniem i podrażnienia skórne, mogą wywoływać w tobie poczucie ciągłego zmęczenia i niewyspania, ponieważ nie pozwolą na głęboki, regenerujący sen.
Mogą pojawić się w efekcie zbyt ścisłego regulowania ramiączek i haftek biustonosza, które pozostają w ciągłym kontakcie ze skórą, która ciemnieje w miejscu ekspozycji na materiał.
Jest kolejną przykrą konsekwencją regularnego i uporczywego spania w biustonoszu. Ciepłe i wilgotne środowisko może stać się prawdziwą wylęgarnią grzybów, a ponieważ zdecydowana większość kobiet spędza swoje życie nosząc biustonosze (które często są źle dobrane), rozwój grzybicy piersi jest wysoce prawdopodobny.