Reklama

6 domowych sposobów na usuwanie kaszaków

Cysta naskórkowa, zwana również kaszakiem pojawia się najczęściej na twarzy, szyi oraz na plecach. Rosną bardzo powoli i zwykle nie wymagają specjalnej kuracji. Dopiero w przypadku, gdy pojawi się zakażenie należy ją wyleczyć lub usunąć. Nie zawsze trzeba wybierać rozwiązanie chirurgiczne. W medycynie ludowej znajdziemy kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na cysty. Poniżej znajdziesz najlepsze domowe sposoby, które pomogą ci się ich pozbyć.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy będzie doskonałym wyborem w usuwaniu cyst. Ocet ochrania skórę przed wniknięciem bakterii oraz zapobiega infekcjom. Wetrzyj odrobinę octu w miejscu cysty, a następnie zaklej ją gazą. Powtarzaj proces konsekwentnie przez 7 dni.

Aloes

Zazwyczaj aloes stosuje się do łagodzenia podrażnień skóry. Działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo oraz antybakteryjnie. W przypadku cyst, nałóż żel na cystę lub pij sok z aloesu.

Mniszek lekarski

Mikstura ta doskonale zwalcza infekcje. Zmieszaj ze sobą 1 łyżeczkę mniszka lekarskiego z 1 łyżeczką kwiatów fiołka. Zaparz mieszankę kwiatów w szklance gorącej wody i zostaw do zaparzenia na około 45 minut. Następnie przecedź napar i wypij. W ciągu dnia wypij cztery takie porcje. Kurację przeprowadź przez 10 dni. Możesz również przyłożyć kompres do cysty z suszonych kwiatów.

Reklama

Olej rycynowy

Parę kropel oleju rycynowego wetrzyj bezpośrednio na skórę w miejsce cysty. Zakryj bawełnianym wacikiem i zostaw na noc. Powtarzaj do momentu aż cysta zniknie.

Mleko

Mleko również poradzi sobie z cystą. Torebkę herbaty zanurz w mleku i zostaw na 15 minut. Następnie wyjmij torebkę z mleka, odciśnij nadmiar i przyłóż w miejsce cysty. Taki opatrunek zostaw na noc. Stosując ten sposób codziennie, zauważysz że kaszak zmniejszy się i ewentualnie zniknie.

Miód

Pasta skomponowana z miodu i banana to doskonały środek na cysty. Wszystko co musisz zrobić to nałożyć pastę na cystę i zakryć ją bawełnianym wacikiem. Zostaw na noc. Powtarzaj ten sposób codziennie, aż cysta zniknie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy