Reklama

6 napojów na płaski brzuch

Jeśli chodzi o diety, wiele kobiet nie bierze pod uwagę napojów jako środków, które mogą im pomóc. Ten ważny element jest niezwykle często pomijany, ale wierzcie mi, że może on wiele zdziałać. Napoje takie jak soki, napoje gazowane, a zwłaszcza koktajle są zwykle pełne cukrów i kalorii przy stosunkowo małej wartości odżywczej. Więc kolejnym razem, kiedy zamówisz w restauracji lub zrobisz sobie coś do picia- niech to będzie jeden z tych smacznych, zdrowych i pożywnych napojów, które rzeczywiście mogą pomóc pozbyć się fałdek na brzuchu.

Woda z lodem

Może się to wydawać wręcz oczywiste, ale możesz być zaskoczony jak wiele ludzi zaniedbuje spożywanie odpowiedniej ilości wody i nie wspomnę tu już o wodzie dobrej jakości. Woda jest ci niezwykle potrzebna jeśli chcesz spłaszczyć Twój brzuch, dlatego upewnij się, że spożywasz jej co najmniej dwa litry dziennie. Woda nie zawiera cukru, gasi pragnienie, a kiedy jest zimna przyspiesz metabolizm, oraz organizm wykorzystuje tłuszcze by wyprodukować energię potrzebną do ogrzania organizmu.

Woda owocowa

Jeśli nie jesteś zwolennikiem picia czystej wody, możesz spróbować wody owocowej. Dodaj do swojej wody owoce cytrusowe takie jak pomarańcze, cytryny, ananasy, ogórki, bazylię lub miętę. Takie orzeźwiające napoje aż chce się pić przez cały dzień ! W Internecie nie brakuje różnych przepisów na świetne zdrowe napoje, warto z nich skorzystać!

Reklama

Herbata

Zielona herbata ma świetnie właściwości antyoksydacyjne, dodatkowo pomaga spalić dodatkowe kalorie, a nawet jest świetną alternatywą dla kofeinowych trunków. Herbata oolong jest świetnym wzmacniaczem metabolizmu, a herbata miętowa poprawia apetyt. Biała herbata jest bogata w przeciwutleniacze, a fighter i rooibos zmniejsza poziom kortyzolu.

Sok warzywny

W przeciwieństwie do większości soków owocowych, które są często przepełnione sztucznymi cukrami, soki warzywne są świetnym uzupełnieniem diety, szczególnie u osób, które bardzo zaniedbują podstawowe aspekty dietetyczne. Dodatkową ich zaletą jest to, że możesz je szybko przygotować w domu i zawsze mieć świeże. Picie soku z warzyw może powstrzymać uczucie głodu, przez co czujesz nasycenie dłużej, jednocześnie zapewniasz sobie dzienną dawkę witamin i minerałów, ponieważ warzywa są niezwykle bogate w witaminy i elementy odżywcze.

Białka

Białka są doskonałym elementem, który możesz spożywać zamiast węglowodanów i tłuszczy. Oczywiście zachowaj szczególną ostrożność, bo regularne nadmierne spożywanie białka może powodować niewydolność nerek. Węglowodany również są potrzebne w jakimś stopniu, gdyż jest to energia niezbędna do procesów metabolicznych- organizm nie jest w stanie wytworzyć całej energii z istniejących w organizmie tłuszczy. Serwatki w proszku możesz zakupić na rynku w wielu smakach. Bardzo pyszne napoje możesz uzyskać poprzez mieszanie serwatek z mlekiem kokosowym czy też chudym mlekiem.

Napoje z nasionami

Nasiona Chia są coraz bardziej popularne, ponieważ zawierają ogromne ilości antyoksydantów, błonnika oraz białko. Te obfite napoje dostępne są na rynku już od bardzo dawna i bez problemy znajdziesz je w sklepach spożywczych. Nasiona Chia mają zdolność hamowania apetytu przez co ograniczasz spożywanie kalorii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: płaski brzuch | sposoby na płaski brzuch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama