Reklama

Reklama

6 sposobów na łupież

Łupież to jedna z najczęstszych chorób skóry głowy, która nieleczona szybko staje się przypadłością przewlekłą. Nie wystarczy szampon i odżywka, o skórę borykającą się z problemem łupieżu dbać musimy na kilku płaszczyznach. Jeśli leki i kosmetyki drogeryjne zawodzą, warto zwrócić się w stronę natury. Oto 6 naturalnych produktów do walki z łupieżem.

Sok z cytryny

Wyciśnij połówkę owocu, nasącz sokiem wacik i nacieraj skórę głowy. Przyda się grzebień, którym będziesz robić przedziałki, jak przy farbowaniu. Zmyj sok po 5 minutach.

Maska z oliwy

Reklama

1/4 szklanki oliwy wmasuj dokładnie w skórę głowy i pozostaw na 10 minut. Warto założyć na czepek kąpielowy. Następnie bardzo starannie umyj włosy. Oliwa ma intensywny zapach, jeśli utrzyma się po myciu, użyj perfum.

Wywar z pokrzywy

Możesz zebrać świeżą roślinę (rób to w rękawiczkach) lub użyć suszu. Zalej zioło wrzątkiem. Chłodnym wywarem płucz włosy po każdym myciu.

Rozcieńczony ocet

Wystarczą 2 łyżki stołowe na szklankę ciepłej wody. Taką płukankę stosuj co 2-3 dni. Podobnie jak oliwa, ocet ma intensywny zapach, dlatego staraj się stosować miksturę tylko na skórę gówy (resztę włosów zepnij).

Zielona glinka

Dwie łyżki połącz z ciepłą wodą - dodaj tyle, by uzyskać pożądaną konsystencję. Nałóż na 15 minut. Stosuj po każdym myciu. Płucz wodą.

Czosnek dobry na wszystko!

Wyciśnij dwa mniejsze lub jeden duży ząbek i połącz z ciepłą wodą. Nałóż papkę na skórę na około 10 minut. Stosuj raz w tygodniu.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje