Reklama

6 sposobów na pokonanie stanu zapalnego

Możesz być całkiem zdrową osobą, która ma dobrą dietę, ćwiczy, wysypia się i radzi sobie ze stresem, jednak twój organizm w dalszym ciągu może nie funkcjonować na najwyższym poziomie. Aby temu zaradzić możesz zastosować szybkie i proste rozwiązania, które poprawią twoje samopoczucie. Kluczem w tym przypadku jest kontrolowanie stanu zapalnego, który jest naturalnym i czasami potrzebnym procesem. Stan zapalny pojawiający się po urazie lub chorobie jest mechanizmem pozwalającym na wyleczenie oraz przypominającym nam, o urazie. Z drugiej jednak strony przewlekły stan zapalny może być przez nas niezauważony do momentu, kiedy zacznie niszczyć on komórki. Jednak większość tych procesów zapalnych można łatwo wyleczyć naturalnymi sposobami.

Ogranicz ilość spożywanego cukru

Cukier jest numerem jeden, jeśli chodzi o rzeczy, które wywołują stan zapalny. Jeśli odczuwasz objawy zapalenia stawów, bóle głowy czy cierpisz na chorobę autoimmunologiczną, to spróbuj ograniczyć lub zupełnie zrezygnować z cukru w swojej diecie, aby zobaczyć jak zareaguje twój organizm.

Pij sok aloesowy

Sok aloesowy ma wiele leczniczych właściwości, między innymi łagodzi stany zapalne. Wspomaga on trawienie i oczyszcza organizm z toksyn. Jest on bogaty w aminokwasy i minerały, wzmacniające odporność polisacharydy oraz witaminy. Płyn ten zadba o twój organizm zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Reklama

Kurkuma

Właściwości lecznicze kurkumy są znane w Indiach, Indonezji i Tajlandii i są tam stosowane zarówno w normalnej medycynie, jak i medycynie ajurwedycznej. Kurkuma w tych krajach jest także popularna jako przyprawa, szczególnie w Indiach, gdzie jest bardzo ciepło, a kurkuma ma właściwości chłodzące. Kurkuma może być użyta na różne sposoby w leczeniu stanu zapalnego. Możesz spróbować znaleźć sok z kurkumy, używać jej jako przyprawy (najlepiej jeśli byłaby świeża) lub brać jako suplement.

Bromelina

Bromelina jest królem wśród środków przeciwzapalnych i może być zażywana w formie suplementu. Jest to enzym, który możemy znaleźć w soku i trzonie ananasa, dlatego jeśli cierpisz na stan zapalny i zastanawiasz się dlaczego masz ochotę na tropikalne owoce, to właśnie może być odpowiedź.

Włącz do swojej diety siemię lniane

Siemię lniane ma dużo zdrowotnych właściwości. Może być ono zmielone i dodane do koktajlu, posiłku lub wody. Siemię lniane w zmielonej formie może być również spożyte bez żadnych dodatków. Poprawia ono trawienie oraz zawiera dużą ilość kwasów tłuszczowych omega 3, które niwelują stany zapalne.

Pij sok z tamaryndowca indyjskiego

Wszyscy wiedzą, że woda kokosowa ma właściwości chłodzące i pomaga w zwalczaniu stanu zapalnego, jednak czasami nie działa ona w 100%. W takich sytuacjach smaczną alternatywą jest świeży sok z tamaryndowca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: stan zapalny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama